Reprezentacja Turcji ma nowego selekcjonera. Pora na włoską opcję

Reprezentacja Turcji przeszła małe trzęsienie ziemi. Zwolniony z posady selekcjonera został Stefan Kuntz. Teraz nad Bosforem ogłoszono następcę Niemca, jest nim Vincenzo Montella.

Kuba Duda
Kuba Duda
reprezentacja Turcji Getty Images / Anadolu Agency / Na zdjęciu: reprezentacja Turcji
Reprezentacja Turcji w obecnym cyklu eliminacyjnym do mistrzostw Europy ma swoje problemy, ale na pewno nie są one tak duże jak w przypadku naszej kadry. Zawodnicy znad Bosforu zajmują drugie miejsce w swojej grupie i mają tyle samo punktów co liderująca Chorwacja. Choć warto zaznaczyć, że Vatreni mają jeden mecz rozegrany mniej.

Natomiast Turcy wciąż mają tylko trzy punkty przewagi nad trzecią Armenią i to właśnie spotkanie z tym rywalem (1:1) mogło być jednym z powodów zwolnienia Stefana Kuntza, choć najważniejszym było to, że ten po porażce w meczu towarzyskim z Japonią publicznie skrytykował swoich piłkarzy zarzucając im brak zaangażowania.

To miało się nie spodobać władzom tureckiej federacji i te miały telefonicznie poinformować Niemca o zerwaniu współpracy. Teraz ten sam związek ogłosił nowego selekcjonera, a został nim Vincenzo Montella.

Włoch podpisał trzyletnią umowę, która będzie obowiązywała do mistrzostw świata w 2026 roku. Oczywiście teraz najważniejszą misją stawianą przed 49-latkiem jest dostanie się na Euro, które już za niecały rok zostanie rozegrane w Niemczech.

Dla Montelli praca w Turcji nie jest nowością, bo to właśnie tam miał miejsce poprzedni epizod jego kariery trenerskiej. Były piłkarz m.in. AS Romy w latach 2021-2023 trenował Adana Demirspor, a teraz poprowadzi najważniejszą drużynę nad Bosforem.

Czytaj też:
Niemcy mają nowego selekcjonera
Będą awaryjne transfery do Warty Poznań

ZOBACZ WIDEO To nie jest tylko problem trenera
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×