"Dziękujemy, że byliście z nami". Są wyniki oglądalności meczów Rakowa i Legii w TVP Sport

Mecze Legii Warszawa i Rakowa Częstochowa w europejskich pucharach transmitowane są na antenie TVP Sport. Sebastian Staszewski w mediach społecznościowych poinformował o wynikach oglądalności.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
piłkarze Rakowa Częstochowa WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Rakowa Częstochowa
Czwartek był dniem rywalizacji w 1. kolejce fazy grupowej w Lidze Europy i Lidze Konferencji Europy. W obu tych rozgrywkach mamy swoich przedstawicieli. Raków Częstochowa gra w LE, a Legia Warszawa w trzecim pod względem hierarchii europejskim pucharze.

Spotkania naszych klubów w tych rozgrywkach transmituje TVP Sport. Po wynikach oglądalności czwartkowych spotkań widać, że wśród fanów cieszą się one dużym zainteresowaniem. O szczegółach w serwisie X (dawniej Twitter) poinformował Sebastian Staszewski, redaktor naczelny i wicedyrektor TVP Sport.

Średnio więcej osób oglądało transmisje z meczu Atalanta Bergamo - Raków Częstochowa (2:0). Z opublikowanych danych wynika, że było to średnio 966 tys. widzów + 132 tys. widzów online. W szczytowym momencie - tzw. peaku - oglądalność wyniosła 1,27 mln osób.

Z kolei w przypadku spotkania Legii Warszawa z Aston Villą wynik w peaku to 1,35 mln widzów. Średnia oglądalność przed telewizorami wyniosła 817 tys., a transmisję online śledziło 211 tys. osób.

"Dziękuję, że byliście z nami" - dodał Staszewski. Dodajmy, że będzie jeszcze co najmniej pięć okazji do tego, by jesienią oglądać mecze Legii i Rakowa w europejskich pucharach.

Dodajmy, że mecze Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy można oglądać także za pośrednictwem platformy streamingowej Viaplay.

Czytaj także: Emery pod wrażeniem Legii. To szczególnie docenił Konto Legii Warszawa puchnie. Duży bonus dla wicemistrza Polski ZOBACZ WIDEO Probierz musi wzniecić ogień walki
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×