Pięć meczów i koniec. Wielkie przełamanie Evertonu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Ryan Pierse / Na zdjęciu: radość piłkarzy Evertonu
Getty Images / Ryan Pierse / Na zdjęciu: radość piłkarzy Evertonu

Na pięciu meczach bez zwycięstwa zakończyła się kiepska seria Evertonu w Premier League. W sobotni wieczór "The Toffees" pokonali na wyjeździe Brentford 3:1, a sytuacji mieli jeszcze więcej.

W tym artykule dowiesz się o:

Zwycięstwo pewne, zasłużone, choć - jak podkreślamy - powinno być zdecydowanie wyższe, choć z drugiej strony w drużynie Evertonu prawdopodobnie nikt narzekać nie będzie. Najważniejsze było przełamanie po kiepskim początku sezonu.

Spotkanie zaczęło się fantastycznie dla Evertonu, bo już w 6. minucie gola strzelił Abdoulaye Doucoure. Gospodarze nie zażegnali niebezpieczeństwa po stałym fragmencie, piłka wróciła w boczny sektor, kolejna wrzutka i Francuz zrobił to, co do niego należało.

Później jeszcze bardzo dobrą okazję mieli Dwight McNeil i Amadou Onana, lecz w obu przypadkach kończyło się uderzeniem obok słupka. A Doucoure zamiast dubletu mógł żałować, że w kolejnej sytuacji trafił w poprzeczkę.

I to się zemściło, bo w 28. minucie po składnej akcji bramkę zdobył Mathias Jensen.

Gospodarzy na więcej stać jednak nie było. Co innego Everton, który wrócił na prowadzenie po golu Jamesa Tarkowskiego po rzucie rożnym. A cztery minuty później drużyna Brentfordu straciła piłkę na własnej połowie i bramkę po szybkiej kontrze zdobył Dominic Calvert-Lewin.

Długo czekali na taki wieczór kibice z niebieskiej części Liverpoolu.

Brentford FC - Everton 1:3 (1:1)

0:1 Abdoulaye Doucoure 6' 1:1 Mathias Jensen 28' 1:2 James Tarkowski 67' 1:3 Dominic Calvert-Lewin 71'

Brentford: Mark Flekken - Mads Roerslev (61' Kristoffer Ajer), Nathan Collins, Ethan Pinnock, Aaron Hickey (73' Saman Ghoddos) - Mathias Jensen, Christian Norgaard, Vitaly Janelt (62' Frank Onyeka) - Bryan Mbeumo, Yoane Wissa, Keane Lewis-Potter (89' Michael Olakigbe).

Everton: Jordan Pickford - Ashley Young, James Tarkowski, Jarrad Branthwaite, Witalij Mykołenko - James Garner, Idrissa Gueye, Abdoulaye Doucoure, Amadou Onana (77' Arnaut Danjuma), Dwight McNeil - Beto (63' Dominic Calvert-Lewin).

Żółte kartki: Mbeumo, Ghoddos (Brentford) oraz Young, Branthwaite (Everton).

Sędzia: Michael Oliver.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Everton utrzyma się w Premier League?