Grosicki doczekał się. Pierwszy raz w tym sezonie [WIDEO]

Kamil Grosicki przełamał się w PKO Ekstraklasie. Przeciwko Cracovii filar Pogoni Szczecin zdobył premierową bramkę w bieżącym sezonie.

Rafał Szymański
Rafał Szymański
bramka Grosickiego Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: bramka Grosickiego
W sobotę o godz. 17:30 rozpoczęła się rywalizacja Cracovii z Pogoni Szczecin. Kamil Glik znalazł się w wyjściowym składzie gospodarzy i zagrał przeciwko swojemu dobremu znajomemu.

Kamil Grosicki szybko zaznaczył swoją obecność na murawie. Reprezentant Polski dynamicznie wbiegł w pole karne Cracovii i upadł po faulu Benjamina Kallmana. Sędzia główny w tej sytuacji dopatrzył się przewinienia.

Sam poszkodowany ustawił sobie piłkę na 11. metrze. W ósmej minucie gry Grosicki stanął oko w oko z Sebastianem Madejskim i oddał silny strzał w prawy dolny róg, nie dając bramkarzowi żadnych szans na skuteczną interwencję.

"Portowcy" poszli za ciosem. Kilka minut później prowadzenie ekipy Jensa Gustafssona podwoił Alexander Gorgon.

ZOBACZ WIDEO: Gol sezonu?! To co zrobił można oglądać godzinami

Warto odnotować, że w starciu z Cracovią Grosicki zapisał w swoim dorobku pierwsze trafienie w bieżącym sezonie PKO Ekstraklasy. Fernando Santos powołał go na ostatnie zgrupowanie kadry narodowej, choć liczby za nim nie przemawiały.

Na konferencji prasowej Michał Probierz zapewniał, że każdy zawodnik ma szanse na powołanie. Nowy selekcjoner prowadził Grosickiego w Jagiellonii Białystok i niewykluczone, że zaprosi go na październikowe zgrupowanie.

Czytaj więcej:
Piękne trafienie na wagę zwycięstwa. Matias Nahuel pokazał jakość [WIDEO]
Piłkarze Śląska piszą historię! Tego we Wrocławiu jeszcze nie było

Probierz powinien powołać Grosickiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×