Atalanta nie zatrzymała się po pokonaniu Rakowa

Atalanta powróciła w niedzielę do walki w lidze włoskiej i w roli faworyta odniosła zwycięstwo 2:0 z Cagliari Calcio. Po komplet punktów sięgnął również inny pucharowicz Fiorentina.

Atalanta BC w rundzie jesiennej w 2023 roku Instagram / Atalanta BC / Atalanta BC w rundzie jesiennej w 2023 roku
W pierwszym tygodniu fazy grupowej europejskich pucharów zespoły z Serie A nie poniosły porażki. Dobrze powiodło się Atalancie, która powróciła do pucharów po sezonie nieobecności. Neroblu awansowali do Ligi Europy i zwyciężyli w przekonujący sposób 2:0 z Rakowem Częstochowa.

W niedzielę Atalanta ponownie zagrała na własnym stadionie z przedostatnim w tabeli beniaminkiem Cagliari Calcio. Drużyna Mateusza Wieteski nie zwyciężyła od początku sezonu, a po dwa razy zremisowała i poniosła taką samą liczbę porażek. Tym razem Polaka zabrakło w składzie Cagliari z powodu czerwonej kartki, którą zobaczył w poprzednim, bezbramkowym meczu z Udinese Calcio.

Atalanta potrzebowała nieco ponad pół godziny na strzelenie pierwszego gola zespołowi z Sardynii. Drużyna z Bergamo postawiła na swoim strzałem Ademoli Lookmana po dograniu Charlesa De Ketelaere. Po przerwie starała się nie dopuszczać do zagrożenia pod własną bramką, a najlepiej dorzucić drugiego gola. Zrobił to Mario Pasalić w 76. minucie.

ACF Fiorentina, która gra w Lidze Konferencji Europy, podjęła Udinese Calcio. Drużyna Vincenzo Italiano chciała wykorzystać ten mecz do przeskoczenia do czołówki. Z kolei Udinese, po trzech remisach, chciało zwyciężyć po raz pierwszy w sezonie. W ostatnich pięciu meczach Viola poniosła aż trzy porażki z zespołem z regionu Friulli.

W 32. minucie Fiorentina zaskoczyła przeciwnika ofensywnym przyspieszeniem obrońcy Lucasa Martineza Quarty. Po dalekim podaniu nie dał się dogonić i ominął Marco Sivestrego płaskim strzałem w kierunku dalszego narożnika. Bramka na 2:0 dla Violi padła już w doliczonym czasie.