Policja udaremniła zamach terrorystyczny podczas meczu!

Sobotni mecz La Ligi pomiędzy Osasuną Pampeluna i Sevillą FC mógł zakończyć się tragedią. Jak informuje "Marca", dwóch fanów drużyny przyjezdnych chciało wejść na stadion z ładunkami wybuchowymi. Policja udaremniła zamach.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Kibice Sevilli FC Getty Images / Nikola Krstic / Na zdjęciu: Kibice Sevilli FC
Mecz pomiędzy Osasuną Pampeluna i Sevillą FC nie dostarczył zbyt wielu emocji. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem i prawdopodobnie przeszłoby bez echa, gdyby nie zachowanie kibiców obu drużyn. Jeszcze przed meczem na ulicach Pampeluny starły się grupy ultrasów.

Interwencja służb zapobiegła bijatyce, ale atmosfera była bardzo napięta. Na tym się nie skończyło. Okazało się, że dwóch kibiców z Sevilli planowało wnieść na trybuny materiały wybuchowe, które mogłyby wywołać wielką eksplozję.

Hiszpańskie media piszą, że policja zdołała "udaremnić zamach". Fani gości zostali zatrzymani, a w ich samochodach oprócz bomb domowej roboty odnaleziono race i materiały pirotechniczne. Eksperci są zdania, że bomby byłyby dużym zagrożeniem, gdyby wybuchły na trybunie.

Zarówno Osasuna, jak i Sevilla nie mają za sobą udanego startu sezonu. Zespół z Pampeluny ma w swoim dorobku 7 punktów i zajmuje 11. miejsce. Z kolei Sevilla FC z dorobkiem 4 "oczek" jest 16., czyli tuż nad strefą spadkową.

Czytaj także:
Atletico zatrzymało Real Madryt! Cztery gole w derbach
"Stracony czas". Hajto zmiażdżył decyzję Probierza

ZOBACZ WIDEO: To nie jest tylko problem trenera
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×