Ogromna kontrowersja. Barcelonie należał się rzut karny?

Arbiter meczu RCD Mallorca - FC Barcelona miał spory dylemat, czy podyktować rzut karny ekipie Roberta Lewandowskiego. Ostatecznie sędzia wycofał się ze swojej decyzji i "odwołał" jedenastkę. Czy słusznie?

Szymon Michalski
Lamine Yamal Getty Images / Alex Caparros / Lamine Yamal
Przy stanie 2:1 dla RCD Mallorci w 65. minucie spotkania w polu karnym padł Lamine Yamal. Sędzia meczu nie wahał się i od razu wskazał na "wapno".

Do wykonania "jedenastki" szykował się już Robert Lewandowski, jednak arbiter po konsultacji z wozem VAR postanowił sam obejrzeć raz jeszcze tę sytuację.

Po dłuższej analizie sędzia wycofał się ze swojej pierwotnej decyzji i "odwołał" rzut karny dla FC Barcelony. To wywołało sporą dyskusję.

Komentujący to spotkanie w Eleven Sports byli nieco zaskoczeni takim obrotem spraw. Ich zdaniem w tej sytuacji Dumie Katalonii należał się rzut karny.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Kilka minut później FC Barcelona doprowadziła do wyrównania 2:2. Autorem bramki był Fermin Lopez.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)