AC Milan został rozdrażniony. Pech Bereszyńskiego

AC Milan zadomawia się na górze tabeli ligi włoskiej, a w środę zwyciężył 3:1 z Cagliari Calcio. Bartosz Bereszyński zszedł z boiska już po kilkunastu minutach w spotkaniu Empoli FC z Salernitaną.

Mecz Serie A: Cagliari Calcio - AC Milan PAP/EPA / Fabio Murru / Mecz Serie A: Cagliari Calcio - AC Milan
AC Milan był faworytem w meczu na Sardynii przeciwko Cagliari Calcio. Rossoneri co prawda nie byli w ostatnim czasie równie efektowni jak przed derbami della Madonnina, ale nie odpuszczają Interowi na górze tabeli. Z kolei Cagliari nie potrafiło zwyciężyć w pięciu kolejkach po powrocie do ligi włoskiej.

Milan co prawda stracił pierwszego gola, ale na odwrócenie wyniku na 2:1 wystarczył nieco ponad kwadrans. Rozdrażnieni goście wygrali ostatecznie 3:1, a Mateusz Wieteska grał tylko w pierwszej połowie. W przerwie za obciążonego kartką Polaka wszedł Gaetano Oristanio.

Atalanta chciała zbudować serię zwycięstw i prześlizgnąć się do czołówki ligi włoskiej. Po pokonaniu Rakowa Częstochowa w Lidze Europy oraz Cagliari Calcio w Serie A piłkarze z Bergamo odwiedzili Hellas Werona. W podstawowym składzie przeciwnika nie zabrakło Pawła Dawidowicza. Atalanta zdobyła gola na 1:0 już w 12. minucie na zakończenie pięknego ataku zespołowego. Strzał Teuna Koopmeinersa dał komplet punktów Neroblu.

Do jedenastki Empoli FC powrócili po jednym meczu nieobecności Bartosz Bereszyński i Sebastian Walukiewicz . Mieli za zadanie powstrzymać piłkarzy ofensywnych Salernitany. Nie wyszedł im naprzeciw od pierwszego gwizdka Mateusz Łęgowski, którego trener Paulo Sousa posadził na ławce rezerwowych.

Bartosz Bereszyński nie pograł sobie długo z powodu urazu mięśniowego. Obrońca Empoli po nieco ponad kwadransie był już poza boiskiem, a jego zmiennikiem był Tyronne Ebuehi. Także w pierwszej połowie padła bramka Tommaso Baldanziego na 1:0, która pozwoliła klubowi z Toskanii zapunktować po raz pierwszy w sezonie.