ŁKS bez trenera na ławce, bez stylu i bez wygranej. Przełamanie Cracovii

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Marian Zubrzycki / Na zdjęciu: mecz ŁKS - Cracovia
PAP / Marian Zubrzycki / Na zdjęciu: mecz ŁKS - Cracovia

Choć nie wspięli się na wyżyny umiejętności, nie musieli tego robić, bo wystarczyło to na słabego beniaminka. Piłkarze Cracovii pokonali w Łodzi ŁKS 2:0 w 10. kolejce PKO Ekstraklasy.

W tym artykule dowiesz się o:

Przed meczem jedni i drudzy wietrzyli w tym spotkaniu szansę na wygraną. ŁKS czeka na nią już cztery mecze. "Pasy" zaś mieli przed meczem jedno zwycięstwo w sześciu ostatnich spotkaniach. Ełkaesiacy musieli radzić sobie w sobotę bez pauzującego za czerwoną kartkę... trenera Kazimierza Moskala.

- Plan taktyczny? Zgarnąć punkty, bo to jest najważniejsze. Bardzo solidnie analizowaliśmy Cracovię, ale czasami tak to bywa, że ten mecz, początek meczu, pierwsze minuty mogą wywrócić wszystko do góry nogami - mówił na przedmeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Łódzkiego Klubu Sportowego.

I trochę jakby wykrakał. W 10. minucie przyjezdni mieli niezłą szansę po zgraniu z boku pola bramkowego. Kacper Śmiglewski uderzył wprawdzie nad bramką, ale przedtem był faulowany przez Aleksandra Bobka. Kilkadziesiąt sekund później z jedenastu metrów w poprzeczkę trafił Michał Rakoczy.

Ale Cracovia dalej szła po bramkę i chwilę później się jej doczekała. Dośrodkowanie z rzutu rożnego głową zamknął Virgil Ghita i w ten sposób ekipa Jacka Zielińskiego objęła prowadzenie. I na tym nie poprzestawała.

W 20. minucie krakowianie mieli kontrę. Piłkę na linii pola karnego dostał Rakoczy, ale uderzył nad poprzeczką. Lecz po chwili na niesygnalizowany strzał z dystansu zdecydował się Jani Atanasov. Piłka odbiła się po drodze od dwóch graczy i totalnie zmyliła bramkarza ŁKS-u. Kilkudziesięcioosobowa grupa sympatyków z Krakowa znów na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w Łodzi miała chwile radości.

Gospodarze obudzili się dopiero w 33. minucie, gdy mieli kontrę. Przeprowadził ją prawą stroną Kay Tejan, po czym ściął w stronę bramki, ale uderzenie Holendra obronił Sebastian Madejski. To była najlepsza okazja ełkaesiaków w pierwszej części gry. I tak naprawdę jedyna groźna.

A w odpowiedzi Patryk Makuch trafił w poprzeczkę po strzale sprzed półkola pola karnego. Później jeszcze zarówno on, jak i jego klubowy kolega Takuto Oshima próbowali szczęścia z ostrego kąta, ale bezskutecznie. Ale i tak mogli schodzić na przerwę z uśmiechami na twarzy przy dwubramkowym prowadzeniu.

Po zmianie stron ŁKS ruszył nieco odważniej. W 52. minucie Dani Ramirez wprowadzony jeszcze w pierwszej części gry za Jakuba Letniowskiego uderzył z dystansu, ale odbił tę próbę Madejski. Dziesięć minut później podobnie stało się po strzale Kamila Dankowskiego. Cracovia z kolei przeprowadziła kontrę, którą napędził Makuch, ale Rakoczy włożył za dużo mocy w jej wykończenie.

Biało-czerwono-biali do końca walczyli o choćby gola honorowego, ale robili to dość nieudolnie. Zdecydowanie brakowało im dokładności, porozumienia oraz elementu zaskoczenia. Po tym spotkaniu zamiast wyskoczyć ze strefy spadkowej, łodzianie zaczynają się w niej okopywać.