Olympique Lyon na dnie Ligue 1. Sytuacja robi się gorąca

Olympique Lyon przez lata reprezentował Ligue 1 w europejskich pucharach. Aktualnie jest na dnie ligi francuskiej. W niedzielę poniósł porażkę 0:2 ze Stade de Reims.

Piłkarze Olympique Lyon wygrali po raz czwarty z rzędu Instagram / Olympique Lyon / Piłkarze Olympique Lyon wygrali po raz czwarty z rzędu
Bilans Olympique Lyon w tym sezonie to zero wygranych, dwa remisy oraz pięć porażek. W niedzielę nie zdołał przerwać serii niepowodzeń w meczu ze Stade de Reims. Pierwsza bramka dla przeciwnika padła w czasie doliczonym do pierwszej połowy. Marshall Muntesi uciekł obrońcom z Lyonu i główkował pod poprzeczkę po dośrodkowaniu Junji Ito. Po przerwie ten sam zawodnik asystował przy bramce na 2:0 Yunisa Abdelhamida.

Marcin Bułka z kolejnym czystym kontem, choć tym razem do pełni szczęścia zabrakło zwycięstwa OGC Nice. Mecz na Allianz Riviera ze Stade Brestois 29 zakończył się bezbramkowym remisem. Polak poradził sobie z dwoma strzałami celnymi w generalnie nieatrakcyjnym widowisku.

Po komplet punktów w niedzielnych meczach sięgnęli piłkarze FC Metz, Lille OSC i Montpellier HSC. Na zakończenie dnia zmierzyli się piłkarze Stade Rennais z FC Nantes. Goście strzelili w tym meczu kuriozalnego gola po błędzie bramkarza, ale nie dał on ani jednego "oczka" w ostatecznym rozrachunku. Rennes pozbierało się i doprowadziło do wyniku 3:1.