AS Monaco liderem. Olympique Marsylia w kryzysie

Ogromne emocje towarzyszyły meczowi w Monaco. Gospodarze w przypadku wygranej zostaliby liderem Ligue 1. Wykorzystali okazję 3:2 pokonując Olympique Marsylia.

Michał Piegza
Mecz Ligue 1: FC Lorient - AS Monaco Instagram / AS Monaco / Mecz Ligue 1: FC Lorient - AS Monaco
Piłkarze Monaco w dwóch ostatnich meczach nie potrafili wygrać. Rywal na przełamanie był teoretycznie trudny, ale będący w kryzysie. Olympique od trzech kolejek nie potrafił zwyciężyć.

W potyczkę lepiej weszli goście z Marsylii, którzy już w pierwszej akcji trafili miejscowych. Piłkarze Monaco błyskawicznie odpowiedzieli, ale w 18. minucie Olympique ponownie prowadził.

To nie był koniec szalonego strzelania w pierwszej fazie gry. Gospodarze już w 23. minucie wyrównali. Dopiero wtedy piłkarze obu drużyn zaczęli więcej uwagi poświęcać defensywie.

W meczu padł jeszcze jeden gol. Siedem minut po zmianie stron 21-letni Maghnes Akliouche zapewnił gospodarzom wygraną i co najmniej do niedzieli pozycję lidera Ligue 1.

AS Monaco - Olympique Marsylia 3:2 (2:2)
0:1 - Ndiaye 1'
1:1 - Akliouche 8'
1:2 - Gigot 18'
2:2 - Balogun 23'
3:2 - Akliouche 52'

Rywal "podgryza" reprezentanta Polski. "Poważna konkurencja"