Piorunujący finisz beniaminka La Ligi!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/Quique Curbelo / Mecz Las Palmas - Celta Vigo
PAP/EPA / PAP/EPA/Quique Curbelo / Mecz Las Palmas - Celta Vigo

Zakończyła się 8. kolejka La Ligi. W ostatnim meczu zagrały drużyny zagrożone spadkiem. Piłkarze Las Palmas w końcówce spotkania zdobyli dwa gole i pokonali Celtę Vigo 2:1.

W tym artykule dowiesz się o:

Mecz kończący 8. kolejkę La Ligi był niezwykle istotny dla układu w dole tabeli. Celta Vigo nie gra źle, ale dobre występy nie miały przełożenia na zdobycze punktowe.

Przed wyjazdową potyczką z Las Palmas Celta plasowała się tuż nad strefą spadkową. W jeszcze trudniejszej sytuacji byli gospodarze.

Beniaminek La Ligi, podobnie jak poniedziałkowy rywala, do tej pory wygrał raz. W przypadku zapunktowania w meczu z drużyną z Vigo, w tabeli przesunąłby się na bezpieczne miejsca.

W spotkaniu długo nikt nie chciał ryzykować. Celta pozwalała gospodarzom rozgrywać piłkę. Miejscowi jednak nie byli w stanie przekuć przewagi na okazje.

Cierpliwość gości opłacała się. W 67. minucie gracze z Vigo zaskoczyli miejscowych. Jonathan Bamba zagrał do Anastasiosa Douvikasa, a Grek otworzył wynik gry.

Wydawało się, że Celta nie da sobie odebrać wygranej. Tymczasem w 87. minucie gospodarze wyrównali wykorzystując rzut karny. W 7. minucie doliczonego czasu Marc Cardona zapewnił beniaminkowi komplet punktów.

UD Las Palmas - Celta Vigo 2:1 (0:0) 0:1 - Anastasios Douvikas 67' 1:1 - Jonathan Viera 84' 2:1 - Marc Cardona 90+7'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty