Prowadzili 3:0. Końcowy wynik? Kabaret

W La Lidze trwa 8. kolejka. Ogromne emocje były w spotkaniu Almerii z Granadą. Gospodarze prowadzili już 3:0, ale potyczki nie wygrali. Ważne trzy punkty zdobyła Osasuna.

Michał Piegza
Granada przegrywała z Almerią 0:3, ale doprowadziła do remisu PAP/EPA / PAP/EPA/Carlos Barba / Granada przegrywała z Almerią 0:3, ale doprowadziła do remisu
Zamykający tabelę La Ligi piłkarze Almerii liczyli na pierwszą wygraną w sezonie. Z kim nie punktować, jak nie z przedostatnim zespołem ligi, beniaminkiem Granadą.

W meczu długo gole nie padały. Dopiero w 41. minucie wynik gry otworzył Luis Suarez. 25-letni Kolumbijczyk w pięć minut ustrzelił hat trick i wydawało się, że gospodarze w końcu sięgną po komplet punktów.

Po przerwie Granada szukała nadziei na punkt. Kiedy w 56. minucie Antonio Puertas zmarnował rzut karny, wydawało się, że los nowicjusza jest przesądzony.

Nic z tych rzeczy. Dziesięć minut później goście zdobyli pierwszego gola w meczu, po kolejnych pięć złapali kontakt, a do remisu doprowadzili w 86. minucie.

Po serii meczów bez wygranej przełamała się Osasuna. Zespół z Pampeluny wygrał na 2:0 na trudnym terenie z beniaminkiem Deportivo Alaves. Gospodarze nie potrafią zwyciężyć w La Lidze już od czterech meczów.

UD Almeria - Granada CF 3:3 (3:0)
1:0 - Suarez 41'
2:0 - Suarez 44'
3:0 - Suarez 45+1'
3:1 - Zaragoza 66'
3:2 - Sanchez 71'
3:3 - Uzuni 86'

Deportivo Alaves - Osasuna Pampeluna 0:2 (0:1)