Wielkie błędy zespołu Mateusza Wieteski

Coraz większe problemy Cagliari Calcio po awansie do Serie A. W poniedziałek drużyna Mateusza Wieteski przegrała 0:3 z Fiorentiną. Przy golach popełniła ogromne błędy.

Mateusz Wieteska w barwach Cagliari Calcio Instagram / Mateusz Wieteska / Mateusz Wieteska w barwach Cagliari Calcio
O wygranej Fiorentiny zdecydowały przede wszystkim gole w 3. i 21. minucie. Przy pierwszym z nich, którego zdobył Nicolas Gonzalez, zawinił Boris Radunović. Bramkarz Cagliari Calcio nie złapał dość banalnej piłki, a zamiast tego zderzył się z Mateuszem Wieteską. Z prezentu skorzystał Argentyńczyk i kopnął futbolówkę do odsłoniętej bramki. Z kolei winnym straty drugiego gola był Alberto Dossena, który po dośrodkowaniu wkopał piłkę do własnej siatki.

Bramka na 3:0, która dokończyła dzieło zniszczenia, padła już w doliczonym czasie. Uczestnik Ligi Konferencji Europy podsumował mecz strzałem M'Bali Nzoli. Były napastnik Spezii Calcio zdążył poprawić wynik po wejściu z ławki rezerwowych na boisko w 75. minucie.

Skuteczność Cagliari była zdecydowanie niższa. Podopieczni Claudio Ranierego mieli swoje szanse, ale nie potrafili wykorzystać żadnej z nich do strzelenia gola. Na przykład w 8. minucie strzał Nahitana Nandeza został zatrzymany przez obrońcę tuż przed linią bramkową. Z kolei w 29. minucie Eldor Szomurodow nieznacznie chybił płaskim uderzeniem, a w 63. minucie Andrea Petagna trafił w poprzeczkę Violi.

Fiorentina przeskoczyła na piąte miejsce w tabeli, a Cagliari jest na dnie stawki. Jak dotąd zespół z Sardynii zdobył dwa punkty w siedmiu kolejkach. Mateusz Wieteska i spółka nie zwyciężyli od czasu awansu do Serie A.

ACF Fiorentina - Cagliari Calcio 3:0 (2:0)
1:0 - Nicolas Gonzalez 3'
2:0 - Alberto Dossena (sam.) 22'
3:0 - M'Bala Nzola 90'

Fiorentina: Pietro Terracciano - Michael Kayode, Nikola Milenković, Lucas Martinez Quarta, Fabiano Parisi - Arthur Melo, Alfred Duncan (90' Rolando Mandragora) - Nicolas Gonzalez (65' Jonathan Ikone), Giacomo Bonaventura (64' Gino Infantino), Josip Brekalo (64' Christian Kouame) - Lucas Beltran (75' M'Bala Nzola)

Cagliari: Boris Radunović - Gabriele Zappa, Mateusz Wieteska, Alberto Dossena, Pantelis Hatzidiakos (75' Adam Obert), Tommaso Augello - Nahitan Nandez, Alessandro Deiola (46' Matteo Prati), Antoine Makoumbou - Eldor Szomurodow (46' Gaetano Oristanio), Andrea Petagna (74' Leonardo Pavoletti)

Żółta kartka: Infantino (Fiorentina)

Sędzia: Marco Di Bello