Liverpool FC stracił punkty. Nie pomogły dwa gole Salaha

Liverpool FC zremisował na wyjeździe z Brighton and Hove Albion 2:2. Gościom nie pomogły dwa gole Mohameda Salaha. Miejscowi w drugiej połowie zdołali odrobić straty.

Łukasz Witczyk
Mohamed Salah (z lewej) i Kaoru Mitoma Getty Images / Steve Bardens / Na zdjęciu: Mohamed Salah (z lewej) i Kaoru Mitoma
Liverpool FC nadal utrzymuje się w czołówce Premier League, ale stracił punkty do lidera. The Reds w niedzielę zmierzyli się na wyjeździe z Brighton and Hove Albion, które również ma za sobą bardzo dobry początek rozgrywek. Podopieczni Juergena Kloppa byli jednak faworytami tego spotkania.

Lepiej mecz rozpoczęli gospodarze. W 20. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Simona Adingry. Zespół z Liverpoolu rzucił się do odrabiania strat, a bohaterem gości był Mohamed Salah. Najpierw Egipcjanin wykorzystał asystę Darwina Nuneza, a następnie napastnik zamienił na gola rzut karny.

Po przerwie to zawodnicy Brighton and Hove Albion starali się odrobić straty. I choć częściej atakowali, to nie potrafili przebić się przez defensywę Liverpoolu. To udało im się dopiero w 78. minucie, kiedy to dogranie Solomona Marcha wykorzystał Lewis Dunk. Jakub Moder nie znalazł się w meczowej kadrze.

Emocji nie zabrakło także w starciu West Hamu United z Newcastle United. W tym przypadku scenariusz był podobny. Młoty szybko objęły prowadzenie po trafieniu Tomasa Soucka, a po przerwie do głosu doszli zawodnicy Srok. Losy starał się odwrócić Alexander Isak, który w ciągu pięciu minut strzelił dwa gole. W końcówce jednak remis gospodarzom dał Mohammed Kudus. Łukasz Fabiański całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Wyrównane było również spotkanie w Wolverhampton. Gospodarze zmierzyli się tam z Aston Villą, w której w podstawowym składzie zagrał Matty Cash. Miejscowi w 53. minucie cieszyli się z gola Hee-Chan Hwanga, ale już po chwili na tablicy wyników był remis. Wszystko za sprawą Paua Torresa. Reprezentant Polski został zmieniony w 82. minucie.

Brighton and Hove Albion - Liverpool FC 2:2 (1:2)
1:0 - Simon Adingra 20'
1:1 - Mohamed Salah 40'
1:2 - Mohamed Salah (k.) 45+1'
2:2 - Lewis Dunk 78'

West Ham United - Newcastle United 2:2 (1:0)
1:0 - Tomas Soucek 8'
1:1 - Alexander Isak 57'