Ciemne chmury nad Paulo Sousą. To już koniec?

Kolejna zmarnowana szansa na przełamanie Salernitany. Drużyna Mateusza Łęgowskiego wcześnie straciła dwa gole i przegrała 0:3 z Monzą. Polak został zmieniony w przerwie.

Paulo Sousa Getty Images / Giuseppe Maffia / Na zdjęciu: Paulo Sousa
Oba zespoły kończyły poprzedni sezon w dobrym samopoczuciu. Monza okazała się najmocniejszym beniaminkiem we włoskiej elicie, a w pierwszym sezonie po awansie potrafiła sprawiać niespodzianki. Ostatecznie drużyna z Lombardii zajęła 11. miejsce, choć w pewnym momencie wydawała się nawet kandydatem do awansu do europejskich pucharów.

US Salernitana 1919 uratowała się przed spadkiem po zatrudnieniu w roli jej trenera Paulo Sousy. W drugim roku z rzędu uniknęła degradacji w nerwowych okolicznościach. W obecnym sezonie wystartowała jednak słabo, co sprowadziło ciemne chmury nad byłego selekcjonera reprezentacji Polski.

Nadziei dla zespołu z Salerno nie widać, ponieważ w Monzy stracił dwa gole w nieco ponad kwadrans. Drużyna, w której podstawowym składzie był Mateusz Łęgowski, została trafiona strzałami Andrei Colpaniego oraz Samuele'a Vignato. Nie potrafiła odpowiedzieć ani jednym skutecznym atakiem, choć na desancie był ustawiony Boulaye Dia.

Salernitana wyszła na drugą połowę z trzema nowymi zawodnikami. Paulo Sousa zrezygnował z Mateusza Łęgowskiego, którego zastąpił Agustin Martegani. Ponadto Giulio Maggiore i Domagoj Bradarić weszli na boisko za Emila Bohinena oraz Pasquale'a Mazzocchiego. Portugalczyk zdecydował się na rewolucję w składzie, skoro jego podopiecznym niewiele wychodziło.

Piłkarze z Kampanii nic nie zdziałali również po zmianach personalnych. Salernitana oberwała jeszcze jeden cios na podsumowanie meczu. W 82. minucie Matteo Pessina dorzucił gola na 3:0 z rzutu karnego i ostatecznie przesądził o tym, że komplet punktów pozostał w Lombardii.

AC Monza - US Salernitana 1919 3:0 (2:0)
1:0 - Andrea Colpani 9'
2:0 - Samuele Vignato 18'
3:0 - Matteo Pessina (k.) 82'

Monza: Michele Di Gregorio - Danilo D'Ambrosio, Pablo Mari, Luca Caldirola - Patrick Ciurria (65' Pedro Pereira), Matteo Pessina (86' Jean-Daniel Akpa Akpro), Roberto Gagliardini, Georgios Kyriakopoulos (72' Samuele Birindelli) - Andrea Colpani (65' Alejandro Gomez), Samuele Vignato (71' Warren Bondo) - Lorenzo Colombo

Salernitana: Guillermo Ochoa - Pasquale Mazzocchi (46' Domagoj Bradarić), Norbert Gyomber, Flavius Daniliuc - Lorenzo Pirola, Mateusz Łęgowski (46' Agustin Martegani), Emil Bohinen (46' Giulio Maggiore), Antonio Candreva - Grigoris Kastanos (83' Lassana Coulibaly), Jovane Cabral (60' Trivante Stewart) - Boulaye Dia

Żółte kartki: Vignato (Monza) oraz Bradarić, Coulibaly (Salernitana)

Sędzia: Luca Massimi