Nowy wicelider w II lidze. Ponownie pokazał charakter

Pogoń Siedlce awansowała na drugie miejsce w tabeli najniższego szczebla centralnego. Drugoligowiec z Mazowsza zwyciężył 2:1 z Zagłębiem II Lubin, choć jako pierwszy w meczu stracił gola.

Piłkarze Pogoni Siedlce w meczu z GKS-em Bełchatów WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Piłkarze Pogoni Siedlce w meczu z GKS-em Bełchatów
Przed Pogonią Siedlce znajduję się w tabeli tylko KKS 1925 Kalisz. Odniesiona w poniedziałek, siódma wygrana w sezonie pozwoliła przeskoczyć Kotwicę Kołobrzeg oraz Radunię Stężyca.

Siedlczanie stworzyli sobie dwie sytuacje podbramkowe na początku spotkania. Nie wykorzystali ich, za co karą była bramka na 1:0 Zagłębia II Lubin. Patryk Kusztal wykorzystał błąd popełniony przez Przemysława Misiaka. Zdobyte w ten sposób prowadzenie wystarczyło Miedziowym do końca pierwszej połowy, choć było zagrożone w momencie strzału Damiana Szuprytowskiego w poprzeczkę.

Gospodarze poprawili skuteczność po przerwie i nie po raz pierwszy w sezonie odwrócili wynik. W 61. minucie Tomasz Lewandowski strzelił na 1:1, dobijając uderzenie Piotra Pyrdoła. Pogoń poszła za uderzeniem, a decydującego gola zdobył Damian Nowak w 70. minucie. Najlepszy strzelec zespołu zachował się dobrze po dośrodkowaniu Cezarego Demianiuka.

Zagłębie II Lubin notowało rewelacyjne wyniki na początku sezonu, ale coraz dłuższa seria niepowodzeń sprawia, że jest już na 12. miejscu w dolnej połowie tabeli. Byłemu liderowi pozostały cztery punkty przewagi nad otwierającą strefę spadkową Polonią Bytom.

Pogoń Siedlce - Zagłębie II Lubin 2:1 (0:1)
0:1 - Patryk Kusztal 11'
1:1 - Tomasz Lewandowski 61'
2:1 - Damian Nowak 70'

Pogoń: Jakub Burek - Przemysław Misiak, Tomasz Lewandowski, Ernest Dzięcioł, Cezary Bujalski (65' Hubert Derlatka), Jakub Sinior, Lukas Hrnciar (75' Bartosz Wicenciak), Damian Szuprytowski, Piotr Pyrdoł, Damian Nowak (77' Danny Babor), Cezary Demianiuk

Zagłębie: Szymon Weirauch - Igor Orlikowski, Kacper Lepczyński, Jarosław Jach, Szymon Karasiński, Kacper Masiak (80' Franciszek Antkiewicz), Mateusz Kizyma (74' Jakub Kolan), Kacper Terlecki (46' Filip Kocaba), Daniel Dudziński, Paweł Kruszelnicki (46' Rafał Adamski), Patryk Kusztal (71' Wojciech Szafranek)

Żółte kartki: Bujalski, Misiak, Babor (Pogoń) oraz Dudziński, Antkiewicz (Zagłębie)

Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce)

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Pogoń Siedlce awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?