LM: Lens niepokonane, Frankowski z asystą. Wyjazdowe wygrane Arsenalu i Sociedad

RC Lens spisuje się przeciętnie w Ligue 1, ale w Lidze Mistrzów po trzech kolejkach ma status drużyny niepokonanej. We wtorkowy wieczór wicemistrz Francji zremisował z PSV Eindhoven 1:1, a asystę zanotował Przemysław Frankowski.

Tomasz Galiński
Hirving Lozano i Przemysław Frankowski PAP/EPA / Yoan Valat / Na zdjęciu: Hirving Lozano i Przemysław Frankowski
To było bardzo wyrównane spotkanie. W 54. minucie kapitalny strzał zza pola karnego oddał, trafił przy samym słupku i dał PSV prowadzenie. Goście nie poszli jednak za ciosem.

Po nieco ponad dziesięciu minutach Lens wyrównało i to przy sporym udziale Przemysława Frankowskiego. Polak idealnie zacentrował z prawego skrzydła, a Elye Wahi z woleja doprowadził do wyrównania.

W drugim meczu tej grupy Arsenal pokonał na wyjeździe Sevillę 2:1. Zaczęło się od zabójczej kontry Kanonierów w doliczonym czasie pierwszej połowy - Gabriel Jesus zagrał do Gabriela Martinellego, który ruszał z własnej połowy. Brazylijczyk biegł, biegł i biegł... minął Orjana Nylanda i strzelił do pustej bramki.

A później asystent przy pierwszym golu strzelił drugiego. Fantastycznie uderzył z ostrego kąta i piłka wpadła niemal w samo okienko bramki. Sevilla odpowiedziała pięć minut później. Po wrzutce z rzutu rożnego celną główką popisał się Nemanja Gudelj. Na więcej jednak nie było jej stać, nawet mimo dużej przewagi w posiadaniu piłki w końcowych minutach.

Dodajmy, że w doliczonym czasie na boisku zameldował się Jakub Kiwior.

Z kolei w grupie D ważne zwycięstwo odniósł Real Sociedad, wygrywając 1:0 na wyjeździe z Benficą. Jedynego gola strzelił Brais Mendez.

Sevilla FC - Arsenal FC 1:2 (0:1)
0:1 Gabriel Martinelli 45+4'
0:2 Gabriel Jesus 53'
1:2 Nemanja Gudelj 58'

RC Lens - PSV Eindhoven 1:1 (0:0) 0:1 Johan Bakayoko 54' 1:1 Elye Wahi 65'