Polak uratował remis w Lidze Europy. Zobacz gola [WIDEO]

Sturm Graz jest w grze o awans do dalszej fazy europejskich pucharów. Austriacki zespół zremisował z Atalantą Bergamo 2:2, a gola na wagę punktu strzelił Szymon Włodarczyk. Zobacz, jak Polak wykorzystał rzut karny.

Łukasz Witczyk
gol Szymona Włodarczyka Twitter / Viaplay / Na zdjęciu: gol Szymona Włodarczyka
Austriacka drużyna nie była faworytem spotkania z Atalantą Bergamo. Jednak to Sturm Graz w 13. minucie objął prowadzenie po golu Alexandra Prassa. Później do głosu doszli piłkarze z Włoch. Po dwóch bramkarz Luisa Muriela Atalanta do szatni schodziła przy wyniku 2:1. Po zmianie stron Sturm robił wszystko, by doprowadzić do remisu.

To udało się w 80. minucie. Wtedy to rzut karny egzekwował Szymon Włodarczyk. Polski piłkarz wytrzymał ciśnienie. Z jedenastu metrów uderzył tuż przy lewym słupku. Bramkarz rywali rzucił się w drugą stronę. Polak i jego koledzy z drużyny mieli zatem duże powody do radości.

- Potrzebne jest perfekcyjne uderzenie Szymona Włodarczyka i tak się właśnie dzieje. Daje ogromną radość kibicom Sturmu Graz. Trudno było spodziewać się w tym momencie trafienia dla Sturmu - mówił komentator po golu Włodarczyka.

Polak na boisku pojawił się w 62. minucie. Był to drugi mecz z rzędu, który rozpoczął na ławce rezerwowych. Włodarczyk pokazał jednak, że warto na niego stawiać. Dla napastnika był to ósmy w tym sezonie gol.

Włodarczyk czterokrotnie pokonywał bramkarzy w rozgrywkach austriackiej Bundesligi i trzykrotnie w krajowym pucharze. Dla Polaka to pierwszy gol w Lidze Europy.

Sturm po remisie z Atalantą ma na swoim koncie 4 punkty i zajmuje trzecie miejsce w tabeli.