Dublet napastnika w debiucie Dariusza Żurawia

Pierwszoligowcy z województwa mazowieckiego z kompletem punktów. Wisła Płock zwyciężyła 2:1 z Chrobrym Głogów, a Polonia Warszawa pokonała 2:0 GKS Katowice.

Dariusz Żuraw WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Dariusz Żuraw
Dariusz Żuraw nie miał dużo czasu na przygotowanie się do debiutu na ławce Wisły Płock. W tym tygodniu nowy trener zastąpił na stanowisku Marka Saganowskiego. Pierwsza połowa meczu z Chrobrym Głogów była nieatrakcyjna, a jedyne uderzenie celne oddała drużyna z województwa mazowieckiego. Także gospodarze mieli nieznaczną przewagę pod względem posiadania piłki.

Po przerwie goli już nie zabrakło, a pierwszoplanowym piłkarzem w meczu Nafciarzy był ponownie Łukasz Sekulski. Najskuteczniejszy napastnik Wisły zdobył dwa gole. Na pierwszego Chrobry jeszcze odpowiedział trafieniem Gabriela Estigarribii, ale po bramce na 2:1 w 67. minucie riposty już zabrakło.

Polonia Warszawa powróciła do gry o punkty po niespodziewanej przerwie. Niespełna tydzień temu beniaminek miał rozegrać mecz przy Konwiktorskiej z Lechią Gdańsk, ale został on odwołany z powodu zalania boiska przez ulewny deszcz. Tym razem pogoda nie utrudniła stołecznemu zespołowi wyjścia na boisko, a jego przeciwnikiem był znacznie bardziej doświadczony pierwszoligowiec - GKS Katowice.

Polonia przypomniała, że czuje się dobrze na wyjazdach i odniosła wygraną 2:0 przy Bukowej. W obu połach wbiła po jednym golu katowiczanom. Pierwsze uderzenie do siatki oddał Nikodem Zawistowski, a za ustalenie wyniku odpowiadał Paweł Tomczyk. Polonia znalazła się tuż przed GieKSą w tabeli dzięki zdobyciu kompletu punktów.