Kluby Polaków starły się w Pucharze Włoch. Awansował faworyt

Kacper Urbański był zmiennikiem w wygranym 2:0 meczu Pucharu Włoch, w którym Bologna FC zmierzyła się z Hellasem Werona. Łukasz Skorupski i Paweł Dawidowicz nie podnieśli się z ławek rezerwowych.

Kacper Urbański w barwach Bologni FC Instagram / Kacper Urbański / Kacper Urbański w barwach Bologni FC
Runda Pucharu Włoch jest rozgrywana jeszcze bez rozstawionych w drabince, najlepszych klubów poprzedniego sezonu w Serie A. Giganci rozpoczną rywalizację w następnej rundzie, a mowa o Napoli, Lazio, Interze, Milanie, Romie, Juventusie, Atalancie i Fiorentinie. W tym tygodniu są wyłaniani dla nich rywale.

Na Stadio Renato Dall'Ara doszło do pierwszego w rundzie meczu między klubami z włoskiej elity. Bologna FC radzi sobie lepiej w sezonie Serie A, a dodatkowo miała atut własnego boiska. Dlatego Rossoblu byli faworytami w zestawieniu z Hellasem Werona. W obu zespołach Polacy rozpoczęli mecz na ławkach rezerwowych - po stronie gospodarzy Łukasz Skorupski i Kacper Urbański, a po stronie gości Paweł Dawidowicz.

Bologna zdążyła strzelić gola w pierwszej połowie, choć pozostało już tylko kilka minut do zmiany stron. W 41. minucie Nikola Moro pokonał uderzeniem Simone Perillego, co pozwoliło gospodarzom zejść spokojnie na przerwę. Z kolei Hellas musiał przygotowywać plan na odrobienie strat.

Hellasowi niewiele jednak wychodziło i po przerwie musiał pogodzić się z kolejnymi piłkarskimi nieszczęściami. W 62. minucie padła bramka na 2:0 za sprawą uderzenia Sydneya van Hooijdonka, a następnie goście stracili piłkarza. Suat Serdar zobaczył czerwoną kartkę za przytrzymanie przeciwnika. Na boisku pojawił się jako zmiennik jeden Polak - Kacper Urbański.