Jagiellonia w kolejnej rundzie Fortuna Pucharu Polski

Świetnie radzący sobie w PKO Ekstraklasie piłkarze Jagiellonii awansowali do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski. Białostoczanie ograli na wyjeździe Resovię 3:1.

Michał Piegza
Jagiellonia wyeliminowała Resovię PAP/EPA / PAP/Darek Delmanowicz / Jagiellonia wyeliminowała Resovię
Występujący w Fortuna I lidze piłkarze Resovii mieli nadzieję na sprawienie niespodzianki w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski i wyeliminowanie Jagiellonię.

W potyczce goście wynik otworzyli w 20. minucie. Taras Romanczuk odebrał rywalom piłkę pod polem karnym, zagrał do Jose Naranjo, który skierował piłkę do siatki.

Jak się okazało, było to jedyne trafienie w premierowej odsłonie. Po przerwie goście prowadzenie podwyższyli w 57. minucie. Dokładne dogrania Tomasz Kupisza do siatki skierował Naranjo.

Gracze Resovii nie poddali się i szukali kontaktowej bramki. Udało się w 71. minucie, kiedy efektownym uderzeniem popisał się Radosław Bąk

Gospodarze starali się doprowadzić do dogrywki, ryzykowali w tyłach i zostali za to skarceni. W 90. minucie błąd popełnił bramkarz rzeszowian, po chwili Naranjo zagrał do Dominika Marczuka, a ten przypieczętował awans Jagiellonii.

Resovia - Jagiellonia Białystok 1:3 (0:1)
0:1 - Jose Naranjo 20'
0:2 - Jose Naranjo 57'
1:2 - Radosław Bąk 71'
1:3 - Dominik Marczuk 90'

Resovia: Branislav Pindroch - Wołodymyr Zastawnyj, Radosław Adamski, Kornel Osyra, Dylan Lempereur - Kelechukwu Ibe-Torti (61' Kamil Mazek), Bartłomiej Wasiluk (67' Radosław Kanach), Marcin Urynowicz (61' Radosław Bąk), Adrian Łyszczarz (67' Bartłomiej Ciepiela), Bartłomiej Eizenchart (88' Filip Mikrut) - Maciej Górski.

Jagiellonia Białystok: Sławomir Abramowicz - Michal Sacek, Miłosz Matysik, Adrian Dieguez, Bojan Nastić (13' Bartłomiej Wdowik) - Tomasz Kupisz (68' Dominik Marczuk), Nene, Taras Romanczuk, Jose Naranjo, Kristoffer Hansen - Alan Rybak (68' Jesus Imaz).

Żółte kartki: Wasiluk, Urynowicz, Ciepiela, Zastawnyj (Resovia) oraz Romanczuk (Jagiellonia).