Trzy gole w meczu Juventusu. I wszystkie zdobyli obrońcy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Alessandro Di Marco / Mecz Serie A: Juventus FC - Cagliari Calcio
PAP/EPA / Alessandro Di Marco / Mecz Serie A: Juventus FC - Cagliari Calcio

Przeprowadzenie akcji bramkowych nie wychodziło obu zespołom, ale były jeszcze stałe fragmenty gry. W starciu Juventusu z Cagliari Calcio padły trzy podobne gole. Dwa z nich zdobyli Bianconeri i zwyciężyli 2:1.

W tym artykule dowiesz się o:

W sobotę przeciwnikiem Juventusu był rozpędzający się beniaminek. Drużyna z Sardynii długo czekała na zwycięstwo po powrocie do elity, ale kiedy już przełamała się, poszła za uderzeniem. Z kolei Stara Dama próbuje naciskać na Inter w walce o mistrzostwo Włoch.

Juventus miał problem ze zdominowaniem przeciwnika. Od czasu do czasu podnosiła się temperatura w pobliżu bramki Simona Scuffeta, ale gracz Cagliari nie wykonywał trudnych obron. Goście nie pozwalali na otwarcie wyniku czy to Federico Chiesie, czy to Moise Keanowi.

W 43. minucie po raz pierwszy zapachniało golem Bianconerich. Moise Kean przeprowadził atak z Westonem McKenniem, po czym Amerykanin próbował przymierzyć lewą stopą do bramki Simona Scuffeta. W ostatnim momencie okazało się, że piłka przeturlała się obok słupka, choć część kibiców poderwała się już z miejsc na trybunach.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem. Rozczarowaniem dla publiczności był nie tylko wynik, ale również toporna gra Bianconerich. Trener Massimiliano Allegri miał za zadanie pobudzić podopiecznych w szatni.

Bianconeri wrócili na boisko z nowymi pomysłami na atakowanie. W 50. minucie Federico Chiesa miał możliwość wpakowania piłki do bramki Cagliari. Jego uderzenie z powietrza przeleciało nad poprzeczką i było tylko kolejnym ostrzeżeniem dla zespołu z Sardynii.

Cagliari zaczęło mieć dużo szczęścia, że pozostawało bezbramkowo. Federico Chiesa nie wykorzystał okazji do pokonania Simona Scuffeta po dośrodkowaniu Filipa Kosticia. Po chwili była jeszcze szansa na gola z rzutu rożnego, jednak Federico Gatti nie przymierzył po wrzutce.

Tego już było za dużo i lawina sytuacji podbramkowych Juventusu zakończyła się golem na 1:0 w 60. minucie. Z trafienia nie cieszyli się piłkarze odpowiedzialni przede wszystkim za atakowanie. To obrońca Bremer wybrał się w szesnastkę przeciwnika i główkował po wrzutce z rzutu wolnego Filipa Kosticia. Piłka ominęła źle ustawionego Simone Scuffeta.

Także drugiego gola dla Juventusu zdobył obrońca. W 71. minucie za podwyższenie wyniku na 2:0 odpowiadał Daniele Rugani. Może i zachował się nieco niezdarnie po kolejnym dograniu z rzutu wolnego Filipa Kosticia, ale ostatecznie zdołał wpakować piłkę za linię bramkową. Obrona Cagliari rozsypała się w tym meczu przy stałych fragmentach gry.

Cagliari nie poddało się do ostatniego gwizdka Marco Picciniego i na kwadrans przed końcem podstawowego czasu zdobyło gola na 1:2. Trafienie kontaktowe Alberta Dosseny dodało pikanterii końcówce spotkania. Poradził on sobie z obrońcami Juventusu w gąszczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i pokonał swoim nieprzyjemnym strzałem Wojciecha Szczęsnego.

Juventus FC - Cagliari Calcio 2:1 (0:0) 1:0 - Bremer 60' 2:0 - Daniele Rugani 70' 2:1 - Alberto Dossena 75'

Juventus: Wojciech Szczęsny - Federico Gatti, Bremer, Daniele Rugani - Andrea Cambiaso (82' Hans Nicolussi), Weston McKennie, Manuel Locatelli, Fabio Miretti (66' Samuel Iling-Junior), Filip Kostić - Federico Chiesa (81' Arkadiusz Milik), Moise Kean (66' Dusan Vlahović)

Cagliari: Simone Scuffet - Gabriele Zappa, Edoardo Goldaniga, Alberto Dossena, Tommaso Augello - Antoine Makoumbou, Matteo Prati, Jakub Jankto (88' Leonardo Pavoletti) - Nicolas Viola (67' Gaetano Oristanio) - Andrea Petagna (46' Gianluca Lapadula), Zito Luvumbo (72' Eldor Szomurodow)

Żółte kartki: McKennie, Kostić, Cambiaso (Juventus) oraz Luvumbo (Cagliari)

Sędzia: Marco Piccinini