Ogromna bitwa na boisku. Mecz przerwany

Gol strzelony przez Coritibę w samej końcówce sprawił, że fani Cruzeiro wtargnęli na boisko. Po chwili oglądaliśmy bitwę pomiędzy kibolami obu drużyn, a mecz został natychmiast przerwany.

Robert Czykiel
bitwa kiboli w Brazylii Twitter / Na zdjęciu: bitwa kiboli w Brazylii
W brazylijskiej Serie A doszło do bardzo ciekawego spotkania na dole tabeli. Coritiba FC i Cruzeiro Esporte Clube walczą o utrzymanie, więc bezpośrednie starcie było ważne dla obu zespołów. Ostatecznie cenny komplet punktów zdobyli piłkarze z Kurytyby.

Jedyny gol padł w 91. minucie, a bohaterem został Robson. Chwilę później spotkanie zostało przerwane. Wściekli kibice Cruzeiro wtargnęli na boisko, a błyskawicznie to samo zrobili miejscowi fani.

Następnie przez kilka minut oglądaliśmy wielką bitwę z udziałem kiboli obu drużyn. Pięści poszły w ruch, a ochrona nie była w stanie nad tym zapanować. Na szczęście sędzia szybko zareagował, przerywając mecz, a piłkarze obu drużyn uciekli do szatni.

Brazylijskie media informują, że zadyma trwała około cztery minuty. Dopiero po wtargnięciu żandarmerii wojskowej udało się opanować sytuację. Piłkarze wrócili na boisko po 45 minutach i dokończyli mecz, ale wynik już się nie zmienił.

Coritiba dzięki wygranej 1:0 wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Do miejsca dającego utrzymanie traci osiem punktów i ma do rozegrania jeszcze cztery mecze. Cruzeiro jest w lepszej sytuacji, bo potrzebuje dwóch punktów, by opuścić czerwoną strefę, a dodatkowo ma w zanadrzu o dwa spotkania więcej.