MŚ U-17. Argentyna lepsza od Japonii, Polacy jeszcze nie muszą się pakować

Argentyna wygrała z Japonią 3:1 w meczu "polskiej" grupy na mistrzostwach świata do lat 17 w Indonezji. Taki wynik oznacza, że Biało-Czerwoni teoretycznie mają jeszcze szanse na awans z grupy z drugiego miejsca.

Tomasz Galiński
Claudio Echeverri (nr 10) strzelił pięknego gola w meczu z Japonią Getty Images / Pakawich Damrongkiattisak - FIFA / Na zdjęciu: Claudio Echeverri (nr 10) strzelił pięknego gola w meczu z Japonią
Z jednej strony Japonia, która na inaugurację mistrzostw pokonała Polskę. Z drugiej Argentyna, dla której spotkanie z Senegalem zakończyło się fatalnie.

Japończycy mogli zapewnić sobie awans do dalszej fazy, a tymczasem to rywale okazali się zdecydowanie lepsi.

Już w 8. minucie było 2:0 dla Albicelestes. Najpierw kapitalnego gola z rzutu wolnego strzelił Claudio Echeverri, a niemal po chwili po ładnej akcji bramkę zdobył Valentino Acuna.

Japończycy w żadnym momencie nie przypominali tak dobrze grającej w defensywie drużyny w meczu z Polską. Z kolei Argentyńczycy szybko wymazali z pamięci przegraną z Senegalem i byli całkowicie odmienieni.

Jednak w drugiej połowie role się odwróciły. W 50. minucie Rento Takaoka dostawił nogę po znakomitej indywidualnej akcji Shotaro Shibaty i strzelił gola kontaktowego. Zrobiły nam się emocje. To był naprawdę dobry mecz do oglądania, raz atakowali jedni, raz drudzy, choć mimo wszystko bliżej kolejnego gola byli Argentyńczycy, natomiast cuda w bramce wyczyniał Wataru Goto. W doliczonym czasie skapitulował po strzale Agustina Ruberto, który ustalił wynik na 3:1.

Co taki wynik oznacza dla Polaków? Niewiele, jeśli nie uda się wygrać z Argentyną w piątek. Przy zwycięstwie i jednocześnie przegranej Japonii z Senegalem trzy drużyny będą miały po trzy punkty. Wtedy w pierwszej kolejności decydować będzie bilans bramkowy, który Biało-Czerwoni mają wprost dramatyczny (1:5).

Japonia - Argentyna 3:1 (2:0)
1:0 Claudio Echeverri 5'
2:0 Valentino Acuna 8'
2:1 Rento Takaoka 50'
3:1 Agustin Ruberto 90+9'