Elite League. Drugie zwycięstwo Polaków

Kolejne spotkanie w Elite League ma za sobą reprezentacja Polski do lat 20. W wyjazdowej potyczce z Czechami Biało-Czerwoni 1:0 pokonali Czechów.

Michał Piegza
Lucian Klisiewicz i Cezary Polak WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Lucian Klisiewicz i Cezary Polak
Czwarte spotkanie w Elite League rozegrała reprezentacja Polski do lat 20. Biało-Czerwoni w Pardubicach zmierzyli się z Czechami. Dla podopiecznych Miłosza Stępińskiego było to czwarte spotkanie w trwającej edycji. Wcześniej Polacy 4:0 rozgromili Portugalię, zremisowali 1:1 z Niemcami i przegrali z Włochami 0:1. Piątkowi rywale do tej pory przegrali wszystkie cztery mecze.

W spotkaniu pierwszą klarowną okazję stworzyli sobie Polacy. W 32. minucie Kacper Śmglewski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale uderzył wprost zawodnika gospodarzy.

Chwilę przez przerwą Biało-Czerwonym dopisało szczęście. Do odbitej dopadł Daniel Hais i wbił piłkę do pustej bramki. Po analizie VAR trafienie zostało anulowane. Sędziowie wcześniej dostrzegli spalonego jednego z Czechów.

Po zmianie stron kolejną okazję na gola stworzyli sobie gospodarze, kiedy w 51. minucie mocny strzał z pola karnego Lukasa Penxy poszybował tuż ponad poprzeczką. Kwadrans później gola, na wagę wygranej, zdobyli Polacy. Tadeusa Stoppena pokonał Kacper Śmiglewski, który jeszcze w 1. połowie pojawił się na boisku.

Polacy skromne prowadzenie dowieźli do dziewięćdziesiątej minuty. W końcówce Biało-Czerwoni sprytnie urywali cenne sekundy.

Kolejny mecz w Elite League Polacy rozegrają 26 marca na wyjeździe z Rumunią.

Czechy U-20 - Polska U-20 0:1 (0:0)
0:1 - Kacper Śmiglewski 62'

Czechy U-20: Tadeas Stoppen - Lukas Penxa, Ondrej Kukucka, Ondrej Kricfalusi (78' Karel Spacil), Dominik Farka (46' Filip Urica) - Filip Horsky (63' Filip Spatenka), Daniel Kastanek (78' Tom Sloncík), Daniel Langhamer (63' Matek Sín), Lukas Ambros (72' Alexandr Buzek), Petr Julis (63' Jachym Síp) - Daniel Hais (72' Tadeas Vachousek).

Polska U-20: Oliwier Zych - Bartłomiej Smolarczyk, Maksymilian Tkocz, Cezary Polak, Bartłomiej Kłudka (46' Marcel Krajewski), Krzysztof Koton (46' Tomasz Neugebauer), Kacper Urbański, Bartosz Biedrzycki, Jordan Majchrzak (18' Kacper Śmiglewski), Aleksander Buksa (65' Junior Nsangou), Mariusz Fornalczyk (79' Patryk Gogół).

Żółte kartki: Sip (Czechy) oraz Smolarczyk, Tkocz, Zych (Polska).

Sędzia: Adam Trska (Czechy).

Polacy zachwycili! "Widowiskowo, skutecznie i twardo w obronie"