Trzy porażki, bilans 1:9. Kulesza podsumował występ Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Cezary Kulesza
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Cezary Kulesza
zdjęcie autora artykułu

Nie tak miały wyglądać mistrzostwa świata do lat 17 w wykonaniu polskiej reprezentacji. Z kompletem porażek nasi zawodnicy zakończyli swoją przygodę z mundialem. Prezes PZPN Cezary Kulesza zabrał głos w tej sprawie.

W tym artykule dowiesz się o:

To nie tak miało wyglądać. Przed mundialem w Indonezji trenera reprezentacja Polski U-17 Marcin Włodarski wspominał o walce o medale. Jego plany i marzenia szybko zostały zweryfikowane. Jeszcze na tydzień przed turniejem z kadry musiał wyrzucić czterech piłkarzy przez aferę alkoholową.

Gdy rozpoczął się sam turniej nadzieje były wielkie. Jednak już na "dzień dobry" Polacy przegrali z Japonią 0:1. To nie była dobra zapowiedź przed kolejnymi meczami. Tak też było. Kolejne spotkania to przegrane z Senegalem 1:4 oraz Argentyną 0:4.

W piątkowe przedpołudnie polskiego czasu Polacy w niezbyt dobrym stylu pożegnali się tak długo wyczekiwanym turniejem. Niedługo po tym swój głos w tej sprawie zabrał prezes PZPN Cezary Kulesza.

- Zakończony dziś Mundial był dla naszych juniorów cennym doświadczeniem sportowym i życiowym. Dziękuję trenerowi, sztabowi i zawodnikom za ambitną postawę i walkę do końca. Chłopaki, przed wami jeszcze wiele wielkich meczów! - przekazał prezes związku.

W piątek czeka nas także mecz dorosłej reprezentacji Polski. Podopieczni Michała Probierza zmierzą się w ostatnim spotkaniu eliminacji do Euro 2024 z kadrą Czech. Początek spotkania o 20:45. Portal WP SportoweFakty przeprowadzi dla państwa darmową, pełną tekstową relację live z tego wydarzenia.

ZOBACZ WIDEO: Komedia na meczu polskiej ligi. Nagranie już krąży po sieci

Zobacz także: Wygrana z Czechami może nam nic nie dać! A szanse na awans są znikome Być albo nie być dla reprezentanta Polski. "Nie rezygnowałbym z niego"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty