"Ma wszelkie szanse". Zaproszą Rosjan na poważny turniej?

Już niemal dwa lata Rosjanie nie poczuli smaku międzynarodowej rywalizacji w najważniejszych imprezach piłkarskich na świecie. Dla selekcjonera reprezentacji Kuby nie ma jednak przeszkód, żeby zaprosić ich na Złoty Puchar CONCACAF.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Anton Zinkovskiy Getty Images / Simon Holmes / Anton Zinkovskiy
- Rosja ma wszelkie szanse, aby wziąć udział w Złotym Pucharze CONCACAF - stwierdził selekcjoner reprezentacji Kuby  Yunelis Castillo, cytowany przez RIA Novosati.

Słowa te wypowiedział w przeddzień meczu towarzyskiego, w którym prowadzona przez niego reprezentacja zmierzy się właśnie z Rosją.

Już sam fakt, że Kubańczycy zgodzili się rozegrać mecz z Rosjanami wzbudził dużo emocji. Wiadomo bowiem, że od momentu, w którym Władimir Putin rozpoczął wojnę w Ukrainie, niemal wszyscy traktują ich kadrę jak powietrze.

ZOBACZ WIDEO: Neymar już tak nie wygląda. Zaskoczył nową fryzurą

FIFA i UEFA wykluczyły też tak kadry, jak i rosyjskie zespoły, z wszelkich rozgrywek międzynarodowych.

Castillo natomiast jakby o tym wszystkim zapomniał. Zwrócił uwagę na to, że w najbliższej edycji Złotego Pucharu CONCACAF - na zasadzie specjalnego zaproszenia - udział weźmie reprezentacja Kataru. I nie widzi przeszkód przed kadrą rosyjską.

- W następnym losowaniu Katar będzie krajem zaproszonym. Być może europejskie drużyny również mogłyby w nim wziąć udział - stwierdził.

Spotkanie towarzyskie Rosja - Kuba odbędzie się 20 listopada w Wołgogradzie.

Zobacz także: Balanga w "Belmondo". Wyciekły powody wyrzucenia piłkarzy z kadry Trzy miesiące czekał na ten moment. Jacek Góralski wprost oszalał

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Czy Rosjanie wrócą w nowym sezonie do międzynarodowych rozgrywek?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×