Pytanie po angielsku zaskoczyło Kiwiora. "Nie wiem, co mam odpowiedzieć"

Jakub Kiwior pojawił się na konferencji prasowej przed meczem towarzyskim z Łotwą w Warszawie. Po pytaniu jednego z łotewskich dziennikarzy zapanowała konsternacja.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Jakub Kiwior YouTube / Łączy nas piłka / Na zdjęciu: Jakub Kiwior
Selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz i zawodnik Arsenalu Jakub Kiwior spotkali się z przedstawicielami mediów przed wtorkowym meczem towarzyskim z Łotwą (początek spotkania na PGE Narodowym w Warszawie o godz. 20:45).

Jako pierwszy na pytania odpowiadał 23-letni Kiwior, który wydawał się kompletnie zaskoczony, kiedy... mikrofon przejął dziennikarz posługujący się językiem angielskim.

- Jakub, co wiesz o reprezentacji Łotwy? Co sądzisz o łotewskim zespole narodowym? - zwrócił się po angielsku do Kiwiora komentator platformy streamingowej Viaplay, Ilvars Koscinkevics. - Nawet nie wiem, co mam odpowiedzieć - skwitował polski obrońca, odwracając głowę do siedzącego obok Jakuba Kwiatkowskiego.

Gracz Arsenalu był trochę zakłopotany pytaniem Łotysza. Przepisy UEFA obowiązujące podczas konferencji prasowych stanowią, że zawodnicy mają udzielać odpowiedzi w swoim ojczystym języku.

- Po polsku, po polsku... - padła więc podpowiedź od rzecznika prasowego PZPN. - Co sądzę o Łotwie? - upewniał się Kiwior, który jak się potem okazało nie potrafi powiedzieć nawet jednego zdania o drużynie, z którą przyjdzie mu rywalizować we wtorek.

- Ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie. Ale... Co sądzę o Łotwie w ogóle... Nawet nie wiem, jak mam się do tego odnieść. Wydaje mi się, że co chciałem powiedzieć, to już wszystko powiedziałem. Nie wiem, co mógłbym dodać - przyznał w kompromitującym stylu reprezentant Polski.

Zobacz:
"Nieważne jak". Kiwior wprost o awansie na Euro
Reprezentacja Polski. Kadencja pudrowania trupa (Opinia)

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: poznaliśmy bramkę roku?! Fenomenalny gol piłkarki


OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×