Totalna demolka w meczu Rosji. Wynik robi wrażenie

Reprezentacja Rosji zwyciężyła 8:0 w meczu towarzyskim z Kubą. Przeciwnik nie miał pomysłu na zatrzymanie gospodarzy od początku do końca spotkania.

Reprezentacja Rosji przed meczem towarzyskim z Kubą Instagram / Team Russia / Reprezentacja Rosji przed meczem towarzyskim z Kubą
Reprezentacja Rosji jest wykluczona z oficjalnych rozgrywek przez FIFA i UEFA. Powodem jest napaść zbrojna na Ukrainę. Federacja kombinuje jak może i zorganizowała swoim piłkarzom już ósmy mecz towarzyski w 2023 roku. Klasa kilku rywali była wątpliwa, ale byli wśród nich również Kamerun, Iran oraz Katar. W listopadzie Rosja zagrała z Kubą.

Rosjanie praktycznie zapewnili sobie zwycięstwo w pierwszej połowie. W 22. minucie worek z bramkami rozwiązał Iwan Obljakow. Nie minął kwadrans i gospodarze meczu w Wołgogradzie podwyższyli wynik na 3:0 strzałami Aleksandra Gołowina oraz Antona Miranczuka.

Największymi osiągnięciami Kuby w piłce międzynarodowej jest zwycięstwo w Pucharze Karaibów, a także trzy awanse do ćwierćfinałów Złotego Pucharu CONCACAF. Jedną z dwóch najwyższych porażek w historii - 0:8 poniosła w meczu z ZSRR w lipcu 1980 roku. W drugiej połowie poniedziałkowego spotkania Kuba starała się nie dopuścić do powtórki.

Po stronie Rosji nastąpiło sporo zmian i miała ona kompletnie inny plan na drugą połowę - zamierzała śrubować wynik. Już w 68. minucie odmieniona jedenastka była równie skuteczna jak podstawowa. Do wyniku 6:0 doprowadzili Aleksander Siljanow, Aleksander Sobolew oraz Danił Prucew.

Przy tym wyniku w kubańskiej bramce doszło do zmiany, ale dubler Raiko Arozareny nie okazał się uzdrowicielem obrony gości. Nie minęło pięć minut i dwa razy wyciągnął piłkę z bramki po strzałach Nikity Krywcowa oraz Andrieja Mostowoja. W 78. minucie zrobiło się 8:0 i takim wynikiem zakończyła się konfrontacja.

Rosja - Kuba 8:0 (3:0)
1:0 - Iwan Obljakow 22'
2:0 - Aleksandr Gołowin 30'
3:0 - Anton Miranczuk 34'
4:0 - Aleksander Siljanow 55'
5:0 - Aleksander Sobolew 66'
6:0 - Danił Prucew 68'
7:0 - Nikita Krywcow 74'
8:0 - Andriej Mostowoj 78'

Rosja: Matwiej Safonow - Siergiej Wołkow, Maksim Osipenko, Aleksandr Soldatenkov, Aleksander Siljanow - Anton Miranczuk (46' Danił Prucew) - Iwan Obljakow (60' Aleksander Sobolew), Danił Glebow (60' Aleksandr Czernikow), Daler Kuzjajew (46' Nikita Krywcow), Aleksandr Gołowin (46' Siergiej Pinajew) - Fiodor Czałow (60' Andriej Mostowoj)

Kuba: Raiko Arozarena (72' Ismel de Jesus Morgado Batista) - Calvo Cruz, Fabian Gloor (82' Dany Torriente), Karel Espino, Dariel Morejon, Alejandro Delgado Blanco (72' Elvis Casanova) - Daniel Diaz (82' David Perez), Romario Torrez Gutierrez (62' Rey Angel Rodriguez Cordero), Yunior Yuri Perez - Luis Paradela, Reydel Alejandro Sanchez Lorenzo (62' Cristian Valiente)