Rewanż GKS-u na Pogoni za ligę. Ostre strzelanie Czarnych Sosnowiec w Warszawie

Ostatnim akcentem klubowej piłki kobiecej w Polsce w 2023 roku były mecze 1/16 finału Orlen Pucharu Polski. Nie wszystkie spotkania udało się jednak rozegrać lub dokończyć.

Krzysztof Sędzicki
mecz Pogoń Szczecin - Rekord Bielsko-Biała Facebook / Pogoń Szczecin Kobiety / Na zdjęciu: mecz Pogoń Szczecin - Rekord Bielsko-Biała
W meczu, który przyciągał największą uwagę, wicelider Orlen Ekstraligi GKS Katowice pokonał lidera Pogoń Szczecin aż 4:1. Pierwsze trzy bramki były udziałem Joanny Olszewskiej - z czego dwie dla GieKSy, a jedna dla... Pogoni jako trafienie samobójcze. Wszystko w drugiej połowie zwieńczyły Klaudia Słowińska i Julia Włodarczyk.

Wysoką wygraną w Koninie zanotował Górnik Łęczna. Ekipa z Lubelszczyzny pokonała drużynę Medyka 5:2. Po dwa gole dla gości zdobyły Natalia Nestorowicz i Julia Piętakiewicz, a jednego gola dołożyła Dominika Dereń.

Spośród drużyn z najwyższej klasy rozgrywkowej awans uzyskały też AP Orlen Gdańsk, Śląsk Wrocław, Stomilanki Olsztyn, a także Czarni Antrans Sosnowiec. Te ostatnie pokonały w Warszawie drużynę AKS-u Zły aż 17:0.

W kolejnej rundzie znalazł się też UKS SMS Łódź, ale bez gry. Ich rywal - ROW Rybnik - wycofał się z rozgrywek i oddał spotkanie walkowerem. Nie wiadomo jednak, jaki los czeka Rekord Bielsko-Biała. Drużyna przyjechała na mecz wyjazdowy z rezerwami Trójki Staszkówka/Jelna, ale został on odwołany z powodu zasypanego śniegiem boiska.

Jeszcze inna sytuacja miała miejsce w meczu Zorzy Pęgów ze Sportisem KKP Bydgoszcz. Tutaj spotkanie było opóźnianie ze względu na stan boiska oraz infrastrukturę. Ostatecznie udało się je rozpocząć na stadionie w Trzebnicy, ale po 90. minutach był remis 1:1. W 100. minucie sędzia podjęła decyzję o przerwaniu meczu ze względu na zapadające ciemności.

Wyniki 1/16 finału Orlen Pucharu Polski:

Lech/UAM Poznań - AP Orlen Gdańsk 1:2 (0:1)
0:1 - Jagoda Szewczuk 39' - z karnego
1:1 - Maja Kuleczka 72'
1:2 - Jagoda Szewczuk 77' - z karnego

Resovia - Checz Gdynia d. 3:1 (2:1, 1:1, 0:1)
0:1 - Anna Furmaniak 40' - z karnego
1:1 - Martyna Strasińska 58'
2:1 - Gabriela Kaput 97'
3:1 - Nicola Salawa 107'

Victoria Niemcz - SWD Wodzisław Śląski 8:1 (3:0)
8:1 - Aleksandra Dziemidowicz 82'

Hydrotruck Radom - Śląsk Wrocław 0:3 (0:0)
0:1 - Klaudia Adamek 55'
0:2 - Klaudia Adamek 69'
0:3 - Marcelina Buś 87'

Medyk Polomarket Konin - Górnik Łęczna 2:5 (1:3)

4:1 - Julia Włodarczyk 82'

Lech/UAM II Poznań - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski d. 2:4 (2:4, 1:1, 0:1)
0:1 - Aleksandra Krawiec 18'
1:1 - Dominika Hopa 46'
1:2 - Małgorzata Knuła 95'
2:2 - Dominika Hopa 96'
2:3 - Patrycja Golińska 98'
2:4 - Małgorzata Knuła 100'

AKS Zły Warszawa - Czarni Antrans Sosnowiec 0:17 (0:9)

Resovia II - PTC II Pabianice 3:2 (2:0)

MKS Myszków - Bielawianka Bielawa 1:3 (0:2)
0:1 - Milena Ziębińska 30' - sam.
0:2 - Karolina Tylak 38'
0:3 - Weronika Pryczek 77'
1:3 - Klaudia Nowak 80'

AP Orlen Gdańsk U18 - Unia Lublin 2:1 (1:0)
1:0 - Małgorzata Pettke 41'
1:1 - Julia Szczepanik 61'
2:1 - Wiktoria Sieradzka 70'

Juna-Trans Stare Oborzyska - Skra Częstochowa 3:2 (2:1)
0:1 - Natalia Kuźdub 16'
1:1 - Dobrosława Skorupska 18'
2:1 - Natalia Zembroń 21'
3:1 - Wiktoria Matyja 88'
3:2 - Justyna Matusiak 89'

Wanda Kraków - Stomilanki Olsztyn 2:11 (1:4)

ROW Rybnik - UKS SMS Łódź wo 0:3

UKS II Trójka Staszkówka/Jelna - Rekord Bielsko-Biała odwołany z powodu złego stanu boiska

Zorza Pęgów - Sportis KKP Bydgoszcz przerwany przy stanie 1:1 w 100. minucie z powodu zapadających ciemności

Czytaj również: One mają przypieczętować awans. Kadra na ostatnie mecze Ligi Narodów