AS Roma wróciła z dalekiej podróży. Nicola Zalewski był tylko widzem

AS Roma ponownie dobrze zafiniszowała. Tym razem odwróciła wynik 0:1 na 2:1 w meczu z US Sassuolo. Nicola Zalewski gra niewiele i nie dostał nawet szansy pokazania się w roli zmiennika.

Mecz Serie A: US Sassuolo - AS Roma PAP/EPA / Serena Campanini / Mecz Serie A: US Sassuolo - AS Roma
US Sassuolo, jak przystało na włoskiego "Janosika", który lubi odbierać punkty bogatym, a rozdawać biednym, ruszyło bez kompleksów do ataku na bramkę Giallorossich. W 25. minucie Neroverdi zdobyli prowadzenie 1:0 strzałem z bliska Matheusa Henrique. Brazylijczyk znalazł się za plecami wszystkich obrońców z Rzymu i dostawił stopę do płaskiego dośrodkowania Domenico Berardiego.

W jedenastce wybranej przez Jose Mourinho byli między innymi Romelu Lukaku, Paulo Dybala oraz Leandro Paredes. W przerwie ofensywa została jeszcze dodatkowo wzmocniona wejściem z ławki rezerwowych Sardara Azmouna oraz Rasmusa Kristensena. Rzymianie byli zobligowani do atakowania i prób odwrócenia wyniku.

Od 64. minuty AS Roma miała teoretycznie prostsze zadanie, ponieważ gospodarze zaczęli grać w dziesięciu. Sędzia Matteo Marcenaro pokazał czerwoną kartkę za faul Danielowi Bolocy. Sassuolo musiało sobie radzić w dziesięciu przez około pół godziny.

I rzymianie zabrali się do odwracania wyniku. W 76. minucie Paulo Dybala strzelił gola na 1:1 z rzutu karnego. Argentyńczyk pokonał Andreę Consiglego, choć ten rzucił się w dobrym kierunku. Paulo Dybala asystował ponadto przy bramce na 2:1, którą w 82. minucie zdobył Rasmus Kristensen. Zmiennikowi pomógł rykoszet w przelobowaniu bramkarza Neroverdich.

Nicola Zalewski pozostał na ławce rezerwowych rzymian.

US Sassuolo - AS Roma 1:2 (1:0)
1:0 - Matheus Henrique 25'
1:1 - Paulo Dybala (k.) 76'
1:2 - Rasmus Kristensen 82'

Sassuolo: Andrea Consigli - Jeremy Toljan, Martin Erlić, Ruan Tressoldi, Matias Vina (90' Marcus Pedersen) - Daniel Boloca, Matheus Henrique - Domenico Berardi (90' Samuel Castillejo), Kristian Thorstvedt (81' Nedim Bejrami), Armand Lauriente (65' Uros Racić) - Andrea Pinamonti (81' Gregoire Defrel)

Roma: Rui Patricio - Gianluca Mancini (68' Lorenzo Pellegrini), Diego Llorente, Evan Ndicka - Rick Karsdorp (46' Rasmus Kristensen), Edoardo Bove (46' Sardar Azmoun), Leandro Paredes, Bryan Cristante, Leonardo Spinazzola (68' Stephan El Shaarawy) - Paulo Dybala (87' Zeki Celik), Romelu Lukaku

Żółte kartki: Thorstvedt, Berardi, Erlić (Sassuolo) oraz Kristensen (Roma)

Czerwona kartka: Daniel Boloca (Sassuolo) /64' - za faul/