Idzie nowe. Raków poszedł pod prąd

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Jakub Ziemianin / Raków Częstochowa / Na zdjęciu: Samuel Cardenas
Materiały prasowe / Jakub Ziemianin / Raków Częstochowa / Na zdjęciu: Samuel Cardenas
zdjęcie autora artykułu

Zaledwie 28-letni Samuel Cardenas został nowym dyrektorem sportowym Rakowa Częstochowa. Zastąpił na tym stanowisku Roberta Grafa. Pracę w klubie rozpoczął w poniedziałek i oglądał już z trybun mecze tej drużyny.

W tym artykule dowiesz się o:

Właściciel Rakowa Częstochowa Michał Świerczewski zaskoczył po raz kolejny. Funkcja dyrektora sportowego w klubie piłkarskim jest jedną z najważniejszych. I od teraz w zespole mistrza Polski na tym stanowisku będzie 28-letni Samuel Cardenas. Niemiec z korzeniami meksykańskimi.

Przez ostatnie trzy lata pracował w belgijskim KAA Gent. Najpierw jako skaut, a następnie szef skautingu. Wcześniej był skautem w takich klubach, jak Southampton, Schalke 04 i Honved. Był również trenerem akademii i dyrektorem skautingu w Stuttgarter Kickers. Dyrektorem sportowym został pierwszy raz w karierze.

- Zdecydowaliśmy się na dyrektora z międzynarodowym doświadczeniem. Po szczegółowej analizie rynku, wielu rozmowach i konsultacjach uznaliśmy, że warto postawić na Samuela, którego postrzegamy jako utalentowaną osobę posiadającą wymagane przez klub kompetencje - mówi prezes Rakowa Piotr Obidziński.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za talent! Miss Euro szokuje umiejętnościami

Wcześniej dyrektorem sportowym Rakowa był Robert Graf. Pracował w klubie od 1 października 2021 roku. Trzy miesiące temu klub poinformował, że wygasająca umowa nie została przedłużona i na stanowisku pozostawał wakat.

Aż do teraz. 5 grudnia nowym dyrektorem sportowym mistrza Polski został Samuel Cardenas. Tuż przed końcem rundy jesiennej i startem zimowego okna transferowego.

To on odpowiadał m.in. za wypożyczenie Kamila Piątkowskiego z Salzburga do Gentu. Przeprowadził też ciekawy transfer Gifta Orbana ze Stabekk Fotball (druga liga norweska) do Gandawy. Kosztował nieco ponad 3 miliony euro, a dziś jest wyceniany na ponad 20 i interesują się nim kluby z Premier League.

- Odbyliśmy kilka wspaniałych rozmów, podczas których stało się dla mnie jasne, że zarówno klub, jak i ja mamy wspólną wizję przyszłości klubu. Słyszałem już wiele dobrego o klubie od Kamila Piątkowskiego i jestem podekscytowany rozpoczęciem pracy. Raków osiągnął wielki sukces w ciągu ostatnich kilku lat i teraz nadszedł czas, aby trwale zakotwiczyć klub na europejskim poziomie. Musimy być konkurencyjni zarówno w Polsce, jak i w Europie a nasz plan jest na to przygotowany - podkreśla Cardenas.

Wracając do Orbana, to w Rakowie nikt nie będzie narzekał, jeśli w końcu uda się sprowadzić do klubu bramkostrzelnego napastnika. Bo poprzednikom się to nie udało.

CZYTAJ TAKŻE: Reprezentant Polski robi furorę. Już tylko legendy lepsze Zaskakujące słowa po meczu. Grabara ujawnił, co powiedział mu trener Rakowa

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (4)
avatar
Pawel.P
5.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Demokracja w wykonaniu Kapusty kneblowanie ust internautom co za chlew nie portal  
avatar
.AMON.
5.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Raczej nowy dyrektor Sportowy Rakowa nie będzie dokonywał transferów przychodzących na podstawie you tube jak to mają w zwyczaju co niektórzy "działacze" w Polskiej lidze :)  
avatar
Kamwi
5.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
O co chodzi z tym tytułem? Pan Tomasz Galiński uznał, że nie może po prostu napisać o tym, że Raków ma nowego Dyrektora? O jakie pójście pod prąd chodzi? W tekście nie ma żadnego wytłumaczenia Czytaj całość
avatar
Daryl Dixon
5.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
A na czym polega to pójście pod prąd??