Pierwszy klub w ćwierćfinale Pucharu Włoch. Filip Jagiełło pokazał się

Lazio jest pierwszym zespołem, który awansował do ćwierćfinału Pucharu Włoch. Biancocelesti zapewnili sobie zwycięstwo 1:0 z Genoą CFC strzałem już w 5. minucie. Filip Jagiełło pokazał się w podstawowym składzie i grał przez nieco ponad godzinę.

Mecz Pucharu Włoch: Lazio - Genoa CFC PAP/EPA / Ettore Ferrari / Mecz Pucharu Włoch: Lazio - Genoa CFC
Runda Pucharu Włoch, która rozpoczęła się we wtorek na Stadio Olimpico w Rzymie to pierwsza, w której można zobaczyć najlepszą ósemkę poprzedniego sezonu w Serie A. Pucharowicze dostali wolne we wcześniejszych fazach, ale o wejście do ćwierćfinałów muszą już zagrać. Runda potrwa aż do stycznia.

Lazio stanęło na wysokości zadania i zapewniło sobie zwycięstwo 1:0 z beniaminkiem Serie A strzałem Matteo Guendouziego w 5. minucie. W tym sezonie Biancocelesti nie unikają potknięć na krajowym podwórku, przegrali w lidze nawet z Genoą CFC, ale zrewanżowali się jej w Pucharze Włoch.

Po stronie przyjezdnych pokazał się Filip Jagiełło, który nie dostaje wielu szans w lidze, a do niedawna leczył uraz. Polak grał przez nieco ponad godzinę, po czym jego zmiennikiem był Rusłan Malinowski. Genoa CFC próbowała ratować wynik i przynajmniej doprowadzić do dogrywki, ale bez powodzenia.

Kolejnym przeciwnikiem Lazio będzie zwycięzca meczu AS Roma kontra US Cremonese, więc niewiele brakuje do trzecich derbów della Capitale w sezonie.

Lazio - Genoa CFC 1:0 (1:0)
1:0 - Matteo Guendouzi 5'

Lazio: Ivan Provedel - Elseid Hysaj, Patric (65' Adam Marusić), Mario Gila, Luca Pellegrini - Matteo Guendouzi, Nicolo Rovella (80' Danilo Cataldi), Daichi Kamada (80' Toma Basić) - Gustav Isaksen (27' Felipe Anderson), Taty Castellanos (65' Ciro Immobile), Pedro Rodriguez

Genoa: Nicola Leali - Alessandro Vogliacco (83' Seydou Fini), Radu Dragusin (69' Koni De Winter), Alan Matturro (62' Ridgeciano Haps) - Silvan Hefti, Morten Thorsby, Berkan Kutlu, Filip Jagiełło (62' Rusłan Malinowski), Aaron Martin - Pablo Galdames - Mateo Retegui (69' George Puscas)

Żółte kartki: Pellegrini (Lazio) oraz Galdames, Fini (Genoa)

Sędzia: Juan Luca Sacchi

Czy Lazio awansuje do półfinału Pucharu Włoch?