Oficjalnie: Wicelider Ekstraklasy się wzmacnia. Pierwszy zimowy transfer Jagi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kuba Duda / Na zdjęciu: piłkarze Jagiellonii Białystok
WP SportoweFakty / Kuba Duda / Na zdjęciu: piłkarze Jagiellonii Białystok
zdjęcie autora artykułu

Jagiellonia Białystok jest jedną z rewelacji tego sezonu w PKO Ekstraklasie. Zawodnicy z Podlasia świetnie sobie radzą, ale myślą już o rundzie rewanżowej. Właśnie ogłosili pierwsze wzmocnienie na 2024 r. Do zespołu dołączył Jetmir Haliti.

Obecny sezon w wykonaniu Jagiellonii Białystok jest jednym wielkim zaskoczeniem. Nikt na Podlasiu nie spodziewał się, że drużyna prowadzona przez Adriana Siemieńca będzie wyglądała tak dobrze. Jaga zajmuje drugie miejsce (34 pkt.), z trzypunktową stratą do lidera Śląska Wrocław.

Żaden zespół nie może na dłuższą metę funkcjonować bez wzmocnień i wiedzą to także władze Jagi. Dlatego do zespołu trafił nowy obrońca, którego zadaniem będzie podniesienie rywalizacji o grę w formacji defensywnej.

Oficjalnie ogłoszone zostało sprowadzenie Jetmira Halitiego. Obrońca z korzeniami z Kosowa podpisał umowę na 1,5 roku z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Do nowej drużyny dołączy na starcie 2024 roku.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za talent! Miss Euro szokuje umiejętnościami

27-latek wychowywał się piłkarsko w Szwecji i tam też spędził całą dotychczasową karierę. Wyjazd do Polski jest więc dla niego pierwszą zagraniczną przygodą, choć mówimy też o zawodniku z doświadczeniem międzynarodowym.

Haliti zanotował jeden mecz w reprezentacji Kosowa. W listopadzie 2022 roku wystąpił w towarzyskim meczu z Armenią.

W rozmowie z mediami klubowymi Jagiellonii mówił o swojej tożsamości narodowej. - Urodziłem się i wychowałem w Szwecji, gdzie spędziłem całe życie, ale mam za sobą debiut w seniorskiej reprezentacji Kosowa. To był mecz towarzyski z Armenią, w którym rozegrałem pełne 90 minut. Co do jednoznacznego określenia mojej tożsamości, to nie jest to łatwe - przyznawał.

Czytaj też: Ależ błąd Polaka. Kolega złapał się za głowę [WIDEO] Arka nie chce rzutów karnych

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Jagiellonia Białystok wiosną będzie liczyła się w walce o mistrzostwo Polski?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)