Koszmar w Nigerii. Autobus z drużyną ostrzelany

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / twitter.com/SunshineFCAkure / Na zdjęciu: autobus klubowy Sunshine Stars FC
Twitter / twitter.com/SunshineFCAkure / Na zdjęciu: autobus klubowy Sunshine Stars FC
zdjęcie autora artykułu

Do dramatycznych scen doszło w Nigerii. Autokar klubowy Sunshine Stars w drodze na mecz został zaatakowany przez grupę uzbrojonych mężczyzn.

Piłkarze nigeryjskiej drużyny Sunshine Stars przed weekendowym meczem przeciwko Bendel Insurance FC przeżyli horror. W czwartek (7 grudnia) w drodze na spotkanie autobus ze sportowcami i działaczami został ostrzelany - pisze portal punchng.com.

Do zdarzenia doszło w okolicach miejscowości Akure przy autostradzie Ore-Benin. Kilku uzbrojonych mężczyzn otworzyło ogień w kierunku autokaru.

Bandyci uciekli w momencie, kiedy na miejsce strzelaniny przybyli funkcjonariusze Federalnego Korpusu Bezpieczeństwa Drogowego.

Zdjęcie pojazdu (patrz poniżej), które trafiło do sieci, jest przerażające. Widać na nim ślady krwi na podłodze oraz rozbitą szybę. Afrykańska policja do tej pory nie ustaliła sprawców bestialskiego ataku.

Na szczęście, obyło się bez ofiar śmiertelnych. Są natomiast ranni. "Nasz trener, działacze, chłopiec od podawania piłek, a także kilku zawodników, odniosło obrażenia ciała" - przekazał Sunshine Stars we wpisie w mediach społecznościowych.

Zobacz: Przerażające sceny po meczu. Grozili piłkarzowi, że go postrzelą Napaść na byłego selekcjonera kadry Brazylii. Tite został okradziony

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: w Polsce odwołują mecze. A w Rosji? Spójrzcie sami

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)