Idealnie dostawił nogę. Zobacz kolejnego gola Ronaldo

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: uderzenie Cristiano Ronaldo
Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: uderzenie Cristiano Ronaldo

1200 razy na boisko wybiegł już Cristiano Ronaldo. Swój jubileusz uczcił bramką zdobytą dla Al Nassr w meczu 16. kolejki Saudi Pro League, w której zespół Portugalczyka rozbił Al Riyadh 4:1.

W tym artykule dowiesz się o:

Prawdziwą legendą piłki nożnej, którą wciąż możemy oglądać w akcji jest Cristiano Ronaldo. W piątek (8 grudnia) Portugalczyk świętował jubileusz rozegranych spotkań, których ma już na swoim koncie aż 1200. Warto jednak odnotować, że nie wliczono w to występów na igrzyskach olimpijskich czy w kadrach młodzieżowych. Wówczas wynik byłby jeszcze bardziej okazały.

Występujący w saudyjskim Al-Nassr 38-latek w tym wyjątkowym meczu zdobył nawet bramkę. Jego klub w ramach 16. kolejki Saudi Pro League pokonał Al Riyadh 4:1, a Ronaldo w 33. minucie otworzył wynik spotkania.

Po tym, jak piłkę w pole karne dograł Sadio Mane Portugalczyk wykorzystał to, że nie krył go żaden rywal. Wszystko z uwagi na to, że uciekł obrońcy w polu karnym. Później musiał tylko dostawić nogę i zrobił to idealnie.

W doliczonym czasie pierwszej połowy prowadzenie gospodarzy podwyższył Otavio, a asystował mu Ronaldo. Z kolei w drugiej odsłonie tego pojedynku nie udało mu się poprawić swojego dorobku. Dwa gole dla Al-Nassr zdobył Brazylijczyk Talisca.

Po tym zwycięstwie Ronaldo i spółka zajmują drugie miejsce w tabeli ze stratą siedmiu punktów do liderującego Al-Hilal. Z kolei Portugalczyk jest liderem klasyfikacji strzelców, zdobył dwie bramki więcej niż Aleksandar Mitrović.

Przeczytaj także: Sensacji nie było. TSG 1899 Hoffenheim nie dało szans Niebywała parada Szczęsnego. Jak on to obronił?! [WIDEO]

Źródło artykułu: WP SportoweFakty