"Zawodnik meczu". UEFA wyróżniła polskiego piłkarza w Lidze Mistrzów

Przemysław Frankowski wróci do domu z pamiątkową statuetką dla najlepszego piłkarza meczu Ligi Mistrzów. Dla reprezentanta Polski był to jednak ostatni mecz w tych rozgrywkach w tym sezonie.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Przemysław Frankowski ze statuetką dla najlepszego gracza meczu Ligi Mistrzów Twitter / twitter.com/UEFAcom_fr / Przemysław Frankowski ze statuetką dla najlepszego gracza meczu Ligi Mistrzów
Już przed ostatnią kolejką grupowej fazy Ligi Mistrzów było wiadomo, które ekipy awansują do dalszego etapu rozgrywek. RC Lens i Sevilla FC walczyły jedynie o trzecie miejsce, gwarantujące start w Lidze Europy. Ostatecznie lokata przypadła łupem Francuzów, którzy wygrali 2:1.

Po meczu okazało się, że bohaterem spotkania został wybrany nasz reprezentant - Przemysław Frankowski. Skrzydłowy strzelił bramkę na 1:0 po skutecznie wykonanym rzucie karnym w 63. minucie (zobacz TUTAJ).

Za sprawą bardzo dobrego występu Frankowski do domu zabierze pamiątkową statuetkę wręczaną dla najlepszych piłkarzy meczów Ligi Mistrzów. UEFA w swoich mediach społecznościowych zamieściła selfie Polaka z nową "zdobyczą" (zobacz niżej).

Frankowski jest podstawowym zawodnikiem Lens. W tym sezonie zagrał we wszystkich meczach klubu w Lidze Mistrzów od 1. minuty. Do bramki dołożył dwie asysty - w spotkaniach z Arsenalem i PSV Eindhoven.

Frankowski przeżywa bardzo dobry okres w Lens. Na początku grudnia w ramach Ligue 1 wszedł na boisko z ławki rezerwowych w meczu z Olympique Lyon i zdobył 2 bramki na wagę zwycięstwa 3:2.

Oglądaj mecz Real Betis - Sevilla FC na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Przemysław Frankowski powinien grać w podstawowym składzie reprezentacji Polski?