Puchar Włoch. Dramat Interu Mediolan w dogrywce. Grał Kacper Urbański

Trzy bramki padły w meczu 1/8 finału Pucharu Włoch. Inter Mediolan podejmował Bolognę. Zwycięzcę w spotkaniu wyłoniła dogrywka. Lepsi okazali się goście, którzy po golach w 112. i 116. minucie wygrali 2:1.

Michał Piegza
W 1/8 finału Pucharu Włoch Inter podejmował Bolognę PAP/EPA / PAP/EPA/MATTEO BAZZI / W 1/8 finału Pucharu Włoch Inter podejmował Bolognę
W ostatnim czasie w Serie A piłkarze Interu i Bologny nie przegrywali. Potyczka 1/8 finału Pucharu Włoch zapowiadała się niezwykle interesująco.

Dla gospodarzy było to dopiero pierwsze spotkanie w sezonie o krajowy puchar. Dla goości był to już trzeci mecz. Wcześniej Bologna ograła Cesenę i Veronę.

W potyczce 1. połowie więcej z gry mieli gospodarze. To Inter stwarzał sytuacje, ale w pierwszych trzech kwadransach oddał zaledwie jeden celny strzał. Rywale żadnego.

Po zmianie stron również niewiele działo się pod bramkami. Inter powinien zdobyć gola w 65. minucie, ale Lautaro Martinez zmarnował rzut karny.

Sędzia zarządził dogrywkę. Już w jej drugiej minucie gola dla gospodarzy zdobył Carlos Augusto, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skierował piłkę do bramki Bologny.

Wydawało się, że miejscowi dowiozą wygraną. W 112. minucie Bologna wyrównała, a cztery minuty później Dan Ndoye zdobył drugiego gola dla gości.

Dodajmy, że w wyjściowym składzie Bologny znalazł się Kacper Urbański. Polak rozegrał cały mecz. Natomiast Łukasz Skorupski spotkanie obejrzał z ławki rezerwowych.

Inter Mediolan  - Bologna FC 1:2 pd. (0:0, 0:0, 1:0)
1:0 - Carlos Augusto 92'
1:1 - Beukema 112'
1:2 - Ndoye 116'

Awans: Bologna FC.