Krótki wpis Lewandowskiego po meczu

Robert Lewandowski zareagował na Instagramie po środowym meczu FC Barcelona UD Almeria 3:2 (1:1). Zobacz, co napisał w serwisie społecznościowym.

Dawid Borek
Dawid Borek
Na zdjęciu Robert Lewandowski PAP/EPA / Alejandro Garcia / Na zdjęciu Robert Lewandowski
Duma Katalonii była faworytem środowego spotkania z UD Almeria. Nic dziwnego, wszak FC Barcelona nie dość, że grała na swoim terenie, to jeszcze przeciwko ekipie zamykającą tabelę La Ligi.

Tymczasem zespół Xaviego miał ogromne problemy. Blaugrana długo biła głową w mur, a gdy w końcu trafiła do siatki (Raphinha w 33. minucie), krótko później doczekała się odpowiedzi (gol Leo Baptistao w 41. minucie).

Druga połowa? Tak samo: bramka Sergi Roberto w 60. minucie, a 11 minut później odpowiedź Edgara Gonzaleza. Na szczęście dla FC Barcelony na gola numer trzy - drugiego tego dnia w wykonaniu Roberto - w 83. minucie UD Almeria już nie zareagowała.

W efekcie zespół Roberta Lewandowskiego odniósł zwycięstwo 3:2, a reprezentant Polski popisał się asystą przy decydującym trafieniu (więcej TUTAJ). Tuż po spotkaniu opublikował z kolei post na Instagramie.

"Ostatni mecz La Ligi w 2023 roku. Bardzo ważne zwycięstwo, trzy punkty dla nas!" - napisał Robert Lewandowski po angielsku i hiszpańsku.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)