Kompromitacja drużyny Krychowiaka. Taki wynik to rzadkość

Abha Club nie miał czego szukać w starciu z Al-Hilal. Saudyjski klub, w którym występuje Grzegorz Krychowiak został rozbity przez lidera Saudi Pro League aż 0:7.

Jakub Fordon
Grzegorz Krychowiak Getty Images / MB Media / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Już w sezonie 2022/23 Grzegorz Krychowiak występował w Saudi Pro League. Wówczas bronił barw Al Shabab, ale jego przygoda z tym klubem dobiegła końca po zaledwie roku współpracy.

Pomocnik przeniósł się do Abha Club, a spory wpływ na to miał fakt, że szkoleniowcem tej drużyny został Czesław Michniewicz. Jego przygoda była jednak krótka, stąd też Krychowiak jest obecnie jedynym Polakiem w tym saudyjskim klubie.

Abha spisuje się bardzo przeciętnie i walczy o utrzymanie. Stąd też tylko kataklizm mógłby sprawić, że zespół będący w strefie spadkowej (16. miejsce) pokonałby liderujące Al-Hilal FC. Największą gwiazdą tego klubu jest oczywiście Neymar, ale z uwagi na kontuzję Brazylijczyka nie zobaczymy do końca sezonu. Nie brakuje tam jednak znanych piłkarzy z Europy, takich jak Aleksandar Mitrović, Sergej Milinković-Savić, Ruben NevesKalidou Koulibaly czy Yassine Bounou.

Wynik meczu w 18. minucie otworzyć Milinković-Savić. Szybko drugiego gola dla gospodarzy zdobył Mitrović, dzięki czemu dość mocno zarysowała się przewaga miejscowych. Więcej bramek w premierowej odsłonie nie oglądaliśmy.

Prawdziwy festiwal rozpoczął się po zmianie stron, a konkretnie w 72. minucie. Wówczas trzecim trafieniem dla Al-Hilal popisał się znany z MŚ 2022 Salem Al-Dawsari. Po nim na listę strzelców po raz drugi wpisał się Milinković-Savić.

Serbski pomocnik ostatecznie ustrzelił swojego pierwszego hattricka w Saudi Pro League dzięki trafieniu w doliczonym czasie gry, które przypieczętowało wynik meczu (7:0). Wcześniej gole zdobyli jeszcze Mohamed Kanno i Neves.

Krychowiak przebywał na boisku do samego końca. W 67. minucie został upomniany żółtą kartką. Po tej porażce zarówno Al Hazem, jak i Al-Raed mają szansę wyprzedzić zespół Polaka. Z kolei Al-Hilal z dorobkiem 50. punktów jest liderem i do tej nie przegrało żadnego spotkania.

Al-Hilal FC - Abha Club 7:0 (2:0)
1:0 - Sergej Milinković-Savić 18'
2:0 - Aleksandar Mitrović 25'
3:0 - Salem Al-Dawsari 72'
4:0 - Sergej Milinković-Savić 79'
5:0 - Mohamed Kanno 82'
6:0 - Ruben Neves 86'
7:0 - Sergej Milinković-Savić 90+5'