Ośmieszył obronę Barcelony. Tak sfinalizował akcję [WIDEO]

Trafienie Juliana Quinonesa było ozdobą meczu towarzyskiego FC Barcelony z Club America. Meksykański zespół sprawił niespodziankę, wygrywając 3:2.

Rafał Szymański
pierwszy gol Quinonesa Twitter / FC Barcelona / Na zdjęciu: pierwszy gol Quinonesa
Po ostatnim oficjalnym spotkaniu w 2023 roku, Robert Lewandowski i spółka wybrali się w podróż do Dallas. W nocy z czwartku na piątek na Cotton Bowl odbył się mecz towarzyski mistrzów Hiszpanii z Club America.

Podopieczni Xaviego prowadzili po pierwszej połowie 2:1 za sprawą Lamine'a Yamala oraz Marca Guiu. Show wschodzącym gwiazdom "Blaugrany" skradł jednak zawodnik drużyny przeciwnej w 12. minucie spotkania.

Meksykanie przeprowadzili zespołową akcję, wymieniając kilka podań na połowie drużyny uznawanej za faworyta. W polu karnym doskonale odnalazł się Julian Quinones. 26-letni napastnik był odwrócony tyłem do bramki i efektownym uderzeniem piętką doprowadził do remisu.

Quinones bez wątpienia wyrósł na bohatera meczu. W 50. minucie snajper ponownie ograł defensywę FC Barcelony i oddał strzał obok interweniującego bramkarza. Jego ekipa poszła za ciosem. Osiem minut przed upływem regulaminowego czasu gry Henry Martin ustalił rezultat na 3:2 dla Club America. Spotkanie w USA zakończyło się sensacyjnym rozstrzygnięciem.

Pierwszy gol Quinonesa (od 0:40):

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Quinones sprawdziłby się w silnym europejskim klubie?