Girona znów zszokowała wszystkich. 7 goli w meczu z potęgą

Hit 19. kolejki La Ligi nie zawiódł. Wicelider Girona podejmowała Atletico Madryt. W potyczce padło siedem goli. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 4:3.

Michał Piegza
W meczu Girony z Atletico hat trickiem popisał się Alvaro Morata PAP/EPA / PAP/EPA/Siu Wu / W meczu Girony z Atletico hat trickiem popisał się Alvaro Morata
Sensacyjny wicelider La Ligi Girona podejmował 3. w tabeli Atletico. Dla gości była to jedna z ostatnich szans, aby pozostawić sobie cień szansy na dogonienie prowadzącej dwójki.

Po wcześniejszej wygranej Realu Madryt nad Mallorką, gospodarze tracili do lidera trzy punkty. Girona świetnie weszła w mecz, od 2. minuty prowadziła.

Goście odpowiedzieli w 14. minucie. Gola zdobył Alvaro Morata. Minęło dwanaście minut i Girona zdobyła drugą bramkę, a w 39. minucie trzecią.

Drużyna Diego Simeone poderwała się do ataku i jeszcze przed przerwą złapała kontakt bramkowy za sprawą Moraty. Dziewięć minut po zmianie stron ponownie był remis, a trzeciego w potyczce gola zdobył napastnik Atletico.

Do końca potyczki żadna z drużyn nie zamierzała kalkulować. Akcja przenosiła się spod jednego pola karnego pod drugie. Wydawało się, że więcej goli w tej pasjonującej potyczce już nie padnie. Tymczasem w pierwszej minucie doliczonego czasu fenomenalnym strzałem z pola karnego bramkę na wagę trzech punktów dla Girony zdobył Ivan Martin. Po tym ciosie goście już się nie podnieśli.

Niezwykle cenne trzy punkty zdobyła w środę Granada. Przedostatni zespół La Ligi wygrał dopiero po raz drugi w sezonie. Rywalem był, znajdujący się w niewiele lepszej sytuacji Cadiz. Gospodarze zwyciężyli 2:0 i do bezpiecznej strefy tracą obecnie cztery punkty.

Swoją trudną sytuację poprawiła Celta, która przed 19. serią plasowała się w strefie spadkowej. Rywal Real Betis walczy o europejskiej puchary i do Vigo przyjechał po wygraną.

Goście otworzyli wynik, ale gospodarzy szybko wyrównali wykorzystując rzut karny. Wydawało, że potyczka zakończy się podziałem punktów. W szóstej minucie doliczonego czasu 2. połowy Williot Swedberg zapewnił gospodarzom niezwykle cenne trzy punkty.

4:3 - Martin 90+1'

Tajemnicze słowa Carlo Ancelottiego. "To moja ostatnia ławka"
Znowu to samo! Real Madryt uratował się po rzucie rożnym

Oglądaj mecz Real Betis - Sevilla FC na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)