Puchar Anglii: Newcastle United z pewnym awansem. Kanonada w Coventry

W meczach Pucharu Anglii nie doszło do sensacji. Newcastle United bez większych problemów wygrało na wyjeździe z Sunderlandem. Aż osiem goli padło w Coventry.

Łukasz Witczyk
Alexander Isak (z lewej) i Anthony Gordon Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: Alexander Isak (z lewej) i Anthony Gordon
Newcastle United było zdecydowanym faworytem spotkania z Sunderlandem. Sroki nie zawiodły, a w odniesieniu zwycięstwa pomogli sami gospodarze. W 35. minucie piłkę do własnej bramki skierował bowiem Daniel Gallard. Tuż po zmianie stron zespół z Newcastle powiększył przewagę, a to za sprawą Alexandra Isaka. Ten sam piłkarz w końcówce wykorzystał jeszcze rzut karny i było 3:0. Tym samym goście pewnie awansowali do IV rundy Pucharu Anglii.

Aż osiem goli padło w Coventry, gdzie gospodarze rozbili Oxford United 6:2. Aż cztery bramki oglądali widzowie w pierwszych 17 minutach meczu. Minęło osiem minut i z gola cieszył się Joel Latibeaudiere. Po chwili było 1:1, a do remisu doprowadził Mark Harris. Zespół z Oxfordu krótko cieszył się z takiego rezultatu, bo już w 11. minucie było 2:1, a po chwili 3:1. Gole strzelali Ben Sheaf i Kasey Palmer. Po przerwie nadal dominowali gospodarze i rozbili swoich przeciwników.

Z Pucharem Anglii pożegnał się Millwall FC (bez Bartosza Białkowskiego w składzie). Zespół ten przegrał z Leicester City 2:3. Dalej za to w pucharowych rozgrywkach rywalizować będą drużyny Maidstone United i Ipswich Town. Pokonały one kolejno Stevenage FC (1:0) i AFC Wimbledon (3:1).

6:2 - Matthew Godden 89'

Maidstone United - Stevenage FC 1:0 (1:0)

1:3 - Jack Taylor 90'

Sunderland AFC - Newcastle United 0:3 (0:1)
0:1 - Daniel Ballard (sam.) 35'
0:2 - Alexander Isak 46'
0:3 - Alexander Isak (k.) 90'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)