Puchar Anglii: Jakub Moder w podstawowym składzie. Trzy mecze do powtórki

Po raz pierwszy od 19 miesięcy Jakub Moder znalazł się w podstawowym składzie Brighton and Hove Albion. Zespół reprezentanta Polski wygrał ze Stoke City 4:2 i gra dalej w Pucharze Anglii.

Łukasz Witczyk
Jakub Moder Getty Images / Sebastian Frej/MB Media / Na zdjęciu: Jakub Moder
Na ten moment Jakub Moder czekał bardzo długo. Po 19 miesiącach przerwy Polak znów wybiegł w podstawowym składzie zespołu Brighton and Hove Albion. Stało się tak w meczu Pucharu Anglii przeciwko Stoke City. Zespół z Premier League nie miał większych problemów i wygrał 4:2.

Co prawda to Stoke City pierwsze objęło prowadzenie i to po samobójczym trafieniu Jana Paula van Hecke, ale potem goście kontrolowali już przebieg spotkania. W końcówce pierwszej połowy wyrównali, a po zmianie stron zadali cios na 2:1. Zespół ze Stoke odrobił straty, ale to wszystko, na co było stać miejscowych. W ostatnich 20 minutach dwa gole dla gości strzelił Joao Pedro i Brighton and Hove cieszyło się z awansu. Moder został zmieniony w 58. minucie.

Z awansu cieszy się także Southampton FC, które tym razem musiało sobie radzić bez Jana Bednarka. Obrońca reprezentacji Polski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Święci wygrali 4:0 z Walsall FC. Powtórka będzie natomiast konieczna w spotkaniach drużyn Krystiana Bielika i Przemysława Płachety. Birmingham City zremisowało 1:1 z Hull City, a Norwich City takim samym wynikiem zakończyło mecz z Bristol Rovers.

Wiele emocji dostarczyło spotkanie Queens Park Rangers z AFC Bournemouth. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0, lecz po zmianie stron zespół z Premier League wspiął się na wyżyny swoich umiejętności i zdołał odwrócić losy spotkania. Ostatecznie Wiśnie wygrały 3:2.

Wyniki:

Blackburn Rovers - Cambridge United 5:2 (3:2)

Gillingham FC - Sheffield United 0:4 (0:2)

Hull City - Birmingham City 1:1 (0:1)

Krystian Bielik (Birmingham City) rozegrał 90 minut.

Newport County - Eastleigh FC 1:1 (0:0)

Norwich City - Bristol Rovers 1:1 (1:1)

Przemysław Płacheta (Norwich City) spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Plymouth Argyle - Sutton United 3:1 (1:0)

Queens Park Rangers - AFC Bournemouth 2:3 (2:0)

Southampton FC - Walsall FC 4:0 (1:0)

Jan Bednarek (Southampton FC) spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Stoke City - Brighton and Hove Albion 2:4 (1:1)

Jakub Moder (Brighton and Hove Albion) zagrał 58 minut.

Watford FC - Chesterfield FC 2:1 (0:1)

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)