Puchar Francji: RC Lens za burtą. Radosław Majecki bohaterem AS Monaco

RC Lens i AS Monaco stworzyły wyrównane widowisko w meczu Pucharu Francji. Po rzutach karnych awans wywalczył zespół z Księstwa Monako. Grali Przemysław Frankowski i Radosław Majecki.

Łukasz Witczyk
Radosław Majecki Getty Images / Franco Arland / Na zdjęciu: Radosław Majecki
Mecz pomiędzy RC Lens i AS Monaco było hitem 1/32 finału Pucharu Francji. Obie drużyny w tym sezonie walczą o czołowe miejsca w Ligue 1 i odpadnięcie na tym etapie pucharowych rozgrywek z pewnością będzie uznawane za rozczarowanie.

Spotkanie znakomicie rozpoczęli goście, którzy już w 1. minucie objęli prowadzenie. To za sprawą Wissama Ben Yeddera, który nie dał szans bramkarzowi RC Lens. Minęło 20 minut i zespół z Księstwa Monako prowadził już 2:0. Tym razem z gola cieszył się Maghnes Akliouche.

Jeszcze przed przerwą piłkarze RC Lens rzucili się do odrabiania strat. Pomagał w tym Przemysław Frankowski, który spotkanie rozpoczął w podstawowym składzie. W 42. minucie piłkarze gospodarzy strzelili kontaktowego gola, którego autorem był Faitout Mouassa. Radosław Majecki skapitulował po raz pierwszy.

Po zmianie stron nadal przeważali gospodarze i w 63. minucie dopięli swego. Tym razem do bramki rywali trafił Florian Sotoca i mecz rozpoczął się od nowa. W regulaminowym czasie gry więcej goli już nie padło. Za to obaj Polacy zostali ukarani żółtymi kartkami. Do wyłonienia drużyny, która awansuje do kolejnej fazy Pucharu Francji niezbędne były rzuty karne.

Te były pokazem nieskuteczności piłkarzy obu drużyn. Wykazał się za to Majecki, który zagrał w meczu AS Monaco po raz pierwszy od dłuższego czasu. Polak popisał się skutecznymi interwencjami i został bohaterem swojego zespołu.