Puchar Francji: Paris Saint-Germain rozbił amatorów. Hat-trick Mbappe

Paris Saint-Germain nie miał żadnych problemów w meczu Pucharu Francji z VI-ligowym US Revel. Mistrzowie kraju pokonali amatorów 9:0. Trzy gole strzelił Kylian Mbappe.

Łukasz Witczyk
Kylian Mbappe Getty Images / Christian Liewig - Corbis / Na zdjęciu: Kylian Mbappe
Drużyna Paris Saint-Germain była zdecydowanym faworytem tego spotkania. Jednak rozgrywki krajowego pucharu już niejednokrotnie potrafiły zaskoczyć, a drużyny z niższych szczebli mobilizowały się na starcia z gigantami i potrafiły sprawić niespodziankę. W tym przypadku tak jednak nie było.

US Revel to drużyna, która na co dzień rywalizuje na szóstym szczeblu rozgrywek. Spotkanie z PSG było jednym z najważniejszych momentów w ponad 100-letniej historii. Dla zawodników tego zespołu już samo to, że w losowaniu trafili na paryżan było wielkim powodem do radości.

Mistrzowie Francji zgodnie z oczekiwaniami dominowali od pierwszej minuty. Po kwadransie prowadzili już 1:0, a to za sprawą Kyliana Mbappe. Potem paryżanie już tak nie podkręcali tempa, ale starali się dążyć do zdobycia kolejnych bramek.

Pomógł w tym w 38. minucie Maxence N'Guessan, który skierował piłkę do własnej bramki. I wtedy zaczęła się kanonada. W końcówce pierwszej połowy prowadzenie podwyższyli Marco Asensio i Mbappe, a mistrz świata z 2018 roku tuż po zmianie stron skompletował hat-tricka.

PSG jeszcze dobiło przeciwników, strzelając w 70. minucie gola na 6:0. Jego autorem był Goncalo Ramos. I nie był to koniec strzeleckich popisów. Kilka chwil później z trafienia cieszył się Randal Kolo Muani, a w samej końcówce bramki zdobyli jeszcze Cher Ndour i ponownie Kolo Muani. Było 9:0.

US Revel - Paris Saint-Germain 0:9 (0:4)
0:1 - Kylian Mbappe 16'
0:2 - Maxence N'Guessan (sam.) 38'
0:3 - Marco Asensio 43'
0:4 - Kylian Mbappe 45'
0:5 - Kylian Mbappe 48'
0:6 - Goncalo Ramos 70'
0:7 - Randal Kolo Muani 76'