Zespół Jana Bednarka z kolejną wygraną. Drużyny Helika, Bielika i Białkowskiego bez zwycięstw

Southampton FC odniósł kolejne zwycięstwo w rozgrywkach The Championship. Zespół Jana Bednarka tym razem poradził sobie z Sheffield Wednesday. W innych meczach grali także Michał Helik i Krystian Bielik.

Łukasz Witczyk
Jan Bednarek WP SportoweFakty / Kuba Duda / Na zdjęciu: Jan Bednarek
Southampton FC kontynuuje serie zwycięstw i po zakończeniu spotkania przesunął się na drugie miejsce w tabeli The Championship. Święci bez większych problemów poradzili sobie w sobotę z Sheffield Wednesday. Southampton FC wygrał 4:0. Gospodarze objęli prowadzenie w 35. minucie za sprawą Che Adamsa. Kolejne gole padły już w drugiej połowie, a strzelali je Adam Armstrong, Ryan Fraser i Sekou Mara. 83 minuty rozegrał Jan Bednarek, który spotkanie zakończył z żółta kartką.

Gorzej wiodło się pozostałym Polakom. Huddersfield Town zmierzyło się z Plymouth Argyle. W 12. minucie goście wyszli na prowadzenie po golu Morgana Whittakera. Jeszcze przed przerwą zdołał wyrównać Josh Koroma, ale to wszystko, na co było stać zespół Huddersfield Town. Mecz zakończył się remisem 1:1. Całe spotkanie dla miejscowych rozegrał Michał Helik.

Birmingham City nie może zaliczyć do udanych spotkania ze Swansea City. W 36. minucie walijska drużyna objęła prowadzenie po golu Harry'ego Darlinga. Chwilę później miejscowi doprowadzili do remisu, a gola strzelił Siriki Dembele. W drugiej połowie prowadzenie gościom dał Jamal Lowe. W doliczonym czasie gry ekipa z Birmingham wyrównała, a kibiców w euforię wprawił Jordan James. 90 minut w ekipie gospodarzy zaliczył Krystian Bielik.

Z kolei Millwall FC przegrał z Middlesbrough 1:3. To gospodarze lepiej rozpoczęli mecz. W 10. minucie Joe Bryan dał gospodarzom prowadzenie, lecz później strzelali już tylko goście, a konkretnie Lukas Engel i Isaiah Jones. Bartosz Białkowski (Millwall FC) całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.