Rach, ciach, ciach. Atalancie wystarczył kwadrans

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Atalanta BC / Atalanta BC w rundzie jesiennej w 2023 roku
Instagram / Atalanta BC / Atalanta BC w rundzie jesiennej w 2023 roku

Atalanta ruszyła do frontalnego ataku i potrzebowała tylko 14 minut na strzelenie trzech goli Frosinone Calcio. Pucharowicz zdemolował beniaminka 5:0 w meczu Serie A.

W tym artykule dowiesz się o:

Na poniedziałek został zaplanowany jeden mecz w lidze włoskiej. Atalanta miała nieco więcej czasu na przygotowanie się do niego. Drużyna Gian Piero Gasperiniego zapewniła sobie awans do półfinału Pucharu Włoch w środę, a jej przeciwnikiem był AC Milan. Z kolei Frosinone Calcio odpadło z pucharu w wyniku porażki z Juventusem poniesionej w czwartek.

Pojedynek rozpoczął się od bardzo mocnego uderzenia. Atalanta ruszyła do szalonego natarcia i zdobyła prowadzenie 3:0 w mniej niż kwadrans. Teun Koopmeiners strzelił pierwszego gola z rzutu karnego, a następne dokładali Ederson oraz Charles De Ketelaere. Po takim falstarcie zawodnikom Frosinone pozostało ratować się przed kompromitacją i do końca pierwszej połowy wynik nie zmienił się.

Już w przerwie po stronie Frosinone doszło do trzech zmian. Eusebio Di Francesco nie mógł dłużej czekać, skoro jego drużyna nie radziła sobie z uczestnikiem Ligi Europy. Klub z regionu Lacjum próbował odpowiedzieć Atalancie, ale Marco Carnesecchi radził sobie z jego strzałami celnymi. Z czasem zawodników w jedenastce zaczął wymieniać również Gasperini, a jego drużyna dorzuciła w końcówce gole na 5:0 Davide Zappacosty i Emila Holma.

Niepokonana od pięciu meczów Atalanta przeskoczyła na piąte miejsce w tabeli, a do czwartej lokaty, premiowanej awansem do Ligi Mistrzów, traci punkt. Z kolei Frosinone Calcio, po serii pięciu porażek, ma przewagę tylko dwóch punktów nad strefą spadkową.

Atalanta BC - Frosinone Calcio 5:0 (3:0) 1:0 - Teun Koopmeiners 8' 2:0 - Ederson 13' 3:0 - Charles De Ketelaere 14' 4:0 - Davide Zappacosta 84' 5:0 - Emil Holm 90'

Atalanta: Marco Carnesecchi - Giorgio Scalvini, Berat Djimsiti, Sead Kolasinac (54' Isak Hien) - Emil Holm, Marten de Roon, Ederson (81' Mario Pasalić), Matteo Ruggeri (54' Davide Zappacosta) - Teun Koopmeiners, Charles De Ketelaere (62' Aleksiej Mirańczuk) - Gianluca Scamacca (62' Luis Muriel)

Frosinone: Stefano Turati - Pol Lirola (46' Fares Ghedjemis), Caleb Okoli, Kevin Bonifazi, Mateus Lusuardi (46' Simone Romagnoli) - Luca Mazzitelli (75' Mehdi Bourabia), Enzo Barrenechea, Marco Brescianini - Matias Soule (86' Arijon Ibrahimović), Walid Cheddira, Abdou Harroui (46' Francesco Gelli)

Żółta kartka: Romagnoli (Frosinone)

Sędzia: Alessandro Prontera