Peda znalazł drogę do siatki. Jego gol to za mało

Patryk Peda był autorem jedynej bramki dla SPAL w niedzielnym meczu z Perugią. Drużyna gospodarzy zapewniła sobie zwycięstwo w 12-minutowym odstępie.

Rafał Szymański
Patryk Peda WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Patryk Peda
Pięć minut potrzebowali zawodnicy SPAL, by rozwiązać worek z bramkami w tym meczu, a pierwszoplanową rolę odegrał Patryk Peda. Po dośrodkowaniu z prawego narożnika boiska, piłka trafiła na głowę reprezentanta Polski, który z niewielkiej odległości oddał strzał. Tym sposobem środkowy obrońca zapisał w swoim dorobku trzecie trafienie w tym sezonie.

Gospodarze przeszli do konkretów po godzinie gry. Najpierw Perugia doprowadziła do remisu za sprawą Francesco Lisiego, a później show skradł Yeferson Paz. Kolumbijczyk ustrzelił dublet i został bohaterem niedzielnego starcia.

Dzięki przekonującemu zwycięstwu 3:1 Perugia znajduje się na trzecim miejscu w tabeli drugiej grupy Serie C. Z kolei SPAL nie potrafi wydostać się ze strefy spadkowej i w dalszym ciągu zajmuje dopiero 18. pozycję.

Peda jest wiodącą postacią w szeregach SPAL. Tym razem jego gol nie wystarczył, by SPAL zdobyło choćby punkt. 21-latek ma już za sobą debiut w seniorskiej kadrze narodowej i wiele wskazuje na to, że Michał Probierz zaprosi go na marcowe zgrupowanie.

AC Perugia Calcio - SPAL 3:1 (0:1)
0:1 - Patryk Peda 5'
1:1 - Francesco Lisi 60'
2:1 - Yeferson Paz 64'
3:1 - Yeferson Paz 72'

Szalona pogoń Realu Madryt! Zadecydowała 99. minuta!

Czy Peda sprawdziłby się w wyższej klasie rozgrywkowej?